Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mivel ez idáig nem sikerült a városnak szerződést kötnie a kóbor kutyák problémájának kezelésére, a gazdátlan ebek nagyon elszaporodtak, és a rájuk vonatkozó panaszok is sűrűsödnek Kovásznán. A kellemetlen helyzetről a polgármester is tud, és reméli, hogy a harmadik közbeszerzési kiírással sikerül szerződést kötniük egy szolgáltatóval.
Gyerő József polgármester elmondta: a városvezetés tud a tarthatatlan helyzetről, hiszen mind a helyiek, mind a fürdővendégek hangot adtak már nemtetszésüknek a városban elszaporodott gazdátlan ebek miatt, mi több, az állatvédő rendőrséghez is feljelentették a városvezetést. Sajnos, a helyzet megoldása a bürokrácia kanyargós útján nem olyan egyszerű, ugyanis a törvény szerint két megoldás lehet a gazdátlan ebek problémájára. Az első, hogy a város épít egy menhelyet, aminek létesítése olyan költségekkel járna, hogy kivitelezését nem engedhetik meg maguknak. A másik, hogy koncessziós szerződést kötnek egy olyan szolgáltatóval, amely a törvényes keretnek megfelelően eleget tud tenni a kóbor kutyák befogásának, ivartalanításának, mikrocsipezésének, uniós szabványok szerinti ellátásának, esetleges altatásának, a tetemek elégetésének.
Ennek érdekében a város az elektronikus közbeszerzési listán hirdette a gazdátlan ebek problémájának megoldását, azonban az első licitre senki sem jelentkezett, a másodikra pedig egy jelentkező akadt, azonban olyan ajánlatot tett, ami nem felelt meg a tenderfüzetben leírtaknak. Így a városvezetés kénytelen módosítani a tenderfüzeten, és újra meghirdetni a közbeszerzést.
Azonban a közbeszerzési eljárás lebonyolítása időigényes, és közben a kóbor kutyák napról napra szaporodnak. Ami a polgármestert leginkább aggasztja az, hogy a tények és a törvény között óriási a szakadék.
– Mit tehet a városvezetés, ha tudja, hogy sok a gazdátlan kutya a városba? Kerüljük meg a törvényt, és oldjuk meg ekként a problémát – ezzel megpecsételve magunkat –, vagy pedig járjunk el a törvényes előírások szerint, ahogy eddig is tettük, és a közbeszerzési előírásokat betartva találjuk meg azt a szolgáltatót, aki eleget tud tenni a közbeszerzésen meghirdetett feltételeknek – tette fel a költői kérdést.
Az elöljáró szerint a gazdátlan kutyákat érintő törvényt kellene módosítani, hogy az olyan kivételes esetekben, ami most épp Kovásznán is előállt, gyorsított és egyszerűsített formába lehessen a közbeszerzést lebonyolítani. <<