Legutóbb a Gyerkőcfesztivált „reklámozta” a városközpontban lévő #KÉZDI betűkompozíció, jelenleg Kézdivásárhely történelmének három fontos mozzanatáról ad hírt. A betűkön szerepelő három évszámról a térplasztika melletti tábla ad magyarázatot.
A három szám: 460, 595 és 615, ezek jelentését növekvő sorrendben ismertetjük.
A 460. évforduló pár napja volt, június 28-án múlt ennyi éve, hogy a várost első ízben Kézdivásárhely néven említik. Ugyan 1530-ban már volt erre célzás, de a városunk végleges megnevezését János Zsigmond fejedelem 1562. június 28-án Segesváron kelt levelétől számítják.
A következő jeles évforduló már Luxemburgi Zsigmond királyhoz kapcsolódik: 1427. május 9-én Földváron kibocsátott levelében Thorjavásárát mezővárosként említi, megadva ezzel ugyanazokat a kiváltságokat, amelyekkel Erdély más hasonló városai is rendelkeztek: a jogot országos és hetivásárok tartására.
A legutolsó, 615. évforduló a település első okleveles említéséhez kapcsolódik: egy 1407. november 24-i keltezésű iratban Kézdivásárhelyt Toriawasara (Torjavására) néven említik. Abban az időben a későbbi céhes város területén a főúri Apor család birtokából kiszakított földön vásáros hely működött, amely a későbbiekben hozzájárult egy gyors fejlődési folyamathoz, mágnesként vonzva iparosok, kereskedők és fuvarozók megtelepedését.