Blues a Jazz Bisztróban
Szokatlanul sokat, több mint másfél hónapot kellett várni Kézdivásárhelyen az év első koncertjére, de most végre itt van! Szombaton este a Fernet Blues Company lép fel a Jazz Bisztróban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kétnapos rendezvény csütörtökön délután kulturális és művészeti találkozóval kezdődött, képzőművészeti kiállítással a könyvtárban. Ezt követően az olvasóteremben Görgényi Ernő, Gyula polgármestere köszöntötte a jelenlévőket és a fürdővárosi küldöttséget. Kiemelte, a két testvérváros egyik közös pontja a színházi kultúra, a diákság színház szeretetére való nevelése.
A rendezvényen Molnár Júlia, a Kőrösi Csoma Sándor Líceum tanára Csoma Kultusza a Kőrösi Csoma Sándor Líceumban címmel tartott előadásában arról beszélt, hogy miként ápolják a névadó emlékét, hogyan nevelik az ifjúságot Kőrösi szellemiségében, és hogyan tudják átadni ezt a hagyományt a fiatalabb generációnak. Ezt követően Fodor György képzőiskolai tanár és Nagy-Laczkó Balázs is előadást tartott, majd a fürdővárosi fiataloké lett a főszerep, akik énekes előadással rukkoltak elő. A produkcióra sokat készültek, amely végül nem megzenésített verseket, hanem dalválogatást vonultatott fel.
Az esemény második napján bemutatkoztak a diákszínjátszók. A Kőrösi Csoma Sándor Líceum Diákszínpada Madách Imre Az ember tragédiája című művének feldolgozását mutatta be a magyarországi nagyérdeműnek, míg a Gyulai Művészklub egy Csehov prózai műveiből összeállított darabot adott elő a helyi művelődési központban.
Gyula és Kovászna 2006 óta testvérvárosok, azóta számos közös programot bonyolítottak le. Ez alkalommal húszan utaztak Gyulára a fürdővárosból, 15 diák és 5 felnőtt kísérő. Utolsó nap, szombaton a hazautazás előtt megnézték a gyulai várat és az Almási-kastélyt.