Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A városháza szociális irodájában rendezett megbeszélésen Mátyus Kálmán, a helyi szociális igazgatóság vezetője, Hubbes Kinga, a Gyulafehérvári Caritas Szociális Gondozás Ágazatának régiós koordinátora, illetve Dombay Imola pszichológus vázolta fel a nem túl sok érdeklődő számára a projekt lényegét. A Biztos Kezdet Gyermekház olyan kisgyermekes családokat érintő szolgáltatás, amely hozzájárul az egyéni és társadalmi hátrányokból fakadó kockázatok csökkentéséhez és elkerüléséhez, valamint a szegénység újratermelődésének megakadályozásához. A program a társadalmi felzárkóztatást a kora gyermekkori integrált, komplex fejlesztés révén kívánja elérni, a család és a tágabb környezet aktív részvételével, osztotta meg elöljáróban Hubbes Kinga.
– A február 25-éig a Norvég Alapok helyi fejlesztés kiírására benyújtandó projektet nyolc, a kézdivásárhelyi városháza mellett Hargita, illetve Maros megyei önkormányzatokkal partnerségben valósítanánk meg. A komplex szolgáltatás elsősorban a hátrányos helyzetű, több gyerekes anyukáknak nyújtana segítséget, oly módon, hogy egy nappali központot létesítenénk, ahová a családok, gyerekek, anyukák bejárhatnak. Gyakorlatilag a terhességtől a gyerek hatéves koráig végigkövetnénk a családokat: a kismamákat már a terhesség ideje alatt tanácsokkal látnánk el, szülés után újszülött-csomagot biztosítanánk számukra, majd követnénk a gyerek fejlődését. Emellett különböző korosztályú gyerekeknek biztosítanánk fejlesztő tevékenységet, lenne baba-mama klub, gyerektorna, illetve minden egyéb, ami a gyerek fejlődését elősegíti – fejtette ki Hubbes Kinga.
Hozzátette, ez egyrészt a központon belül valósulna meg, másrészt otthoni gondozás formájában. „Fontosnak tartjuk egy ilyenfajta segítség nyújtását az anyukáknak, hiszen régebb a szülők, illetve nagyszülők továbbadták az ilyenfajta tudást, ám napjainkban ez kevésbé jellemző, nagyon sok fiatal anyuka marad magára szülés után.” Hangsúlyozta, egy hálózatot építenének ki, és ennek a támogatásnak a módszertanát is elkészítenék. „Magyarországon van védőnőhálózat, ám nálunk, sajnos, nincs, a házi-, illetve gyerekorvosok pedig nagyon le vannak terhelve, így ritkán tudnak kijárni az újszülöttekhez, és nem minden anyuka ismeri fel, ha baj van, illetve sokszor fölöslegesen aggódva szaladnak orvoshoz gyerekükkel, ami ezzel a szolgáltatással megelőzhető lenne”, sorolta a hiánypótló kezdeményezés mellett szóló érveit.
– A gyerekekkel és anyukákkal egy csapat dolgozna: asszisztens, gyógypedagógus és szociális munkás. Ezeknek a szakembereknek képzést biztosítanánk, és a helyi önkormányzat alkalmazásába kerülnének. Ami nagyon fontos, az önkormányzattal együtt hosszú távra tervezünk, amennyiben megnyerjük a pályázatot, a jövőre létrehozandó nappali központot engedélyeztetnénk, hogy további támogatásokat hívhassunk le – summázott. Mátyus Kálmán elmondta, az ötletet jónak találják, ezért támogatják, és bíznak a benyújtandó pályázat pozitív elbírálásában.