Bábuégetés nélkül is elűzték a telet Kézdivásárhelyről
Téltemetésnek indult, végül parádés lakodalom kerekedett belőle. Ha a bábuégetés el is maradt, a farsangot annak rendje és módja szerint behúzták Kézdivásárhelyen is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amint arról már beszámoltunk, idén a prefektúra felszólította Kovászna város polgármesteri hivatalát, hogy vegyék le az önkormányzat székhelyőről, illetve annak alárendelt intézményeiről a városzászlót, lévén, hogy az nem érvényes. Bár korábban a többi Kovászna megyei önkormányzattal együtt Kovászna is jóváhagyta saját zászlaját, később a Kovászna Megyei Törvényszék és a Brassói Táblabíróság törvénytelennek nyilvánította a háromszéki települések ezen jelképeit.
2015-ben a 141-es törvény már lehetővé tette, hogy a közigazgatási egység saját zászlót fogadjon el, azonban a helyi önkormányzat nem élt ezzel a lehetőséggel, hanem továbbra is azt a zászlót használta, amit azelőtt igazságszolgáltatás semmisnek nyilvánított. Ezért szólította fel őket nemrég a prefektúra ennek levételére. Az említett törvény értelmében a legutóbbi ülésen, a hivatalosítás első lépéseként egyöntetűen elfogadták a zászló modelljét, ám ahhoz, hogy hivatalosan használhassák, kormányhatározatban is szentesíteni kell a lobogót. Ennek közbenjárásra Gyerő József polgármester kapott felhatalmazást a testülettől.