Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Mikor alakult meg a szervezet? Milyen céllal jött létre?
– Hivatalos formában 2019 óta működünk, célunk, hogy a fiatal társadalom eggyé kovácsolódjon, illetve a fiatalságnak minél több lehetőséget kialakítsunk az oktatás, valamint munkahelyek szempontjából, és persze nem tagadom, a hagyományaink megőrzése is fontos szempont számunkra.
– Milyen tevékenységeitek voltak az elmúlt időszakban, amelyeket fontos kiemelni?
– Bálok, fociturné, Empty Fesztiválon való részvétel (az operatív csoportban), szemétszedési akciók, adománygyűjtés, túrázás. A községben megrendező eseményeken is részt vettünk, ezekben szerepet vállaltunk, gondolok itt az adventi időszakra, az egyházi estekre, március 15-i megemlékezésre.
– Kik alkotják az egyesület csapatát? És mit jelent csapatnak lenni számotokra?
– Remán József az alelnök, Bede Szabolcs a másik elnök. Számunkra ez a közösség a családot jelenti, barátokat, ahol mindenki egyforma, egyszóval támasz vagyunk egymás számára, talán ez a legmegfelelőbb szó rá.
– Ti hogyan látjátok, mi a legnagyobb kihívás ma egy fiatalnak Kovászna megyében, azon belül Zágonban?
– Jelenleg a megélhetés. A fizetések gyengék, ezért is van az, hogy az ifjúság javarésze kint, külföldön keresi meg a mindennapi kenyérre valót.
– Gyakran elhangzik, hogy nehezen megszólíthatóak a fiatalok, nehezen vesznek részt önkéntes programokon. Ti milyen eszközökkel tudjátok elérni őket?
– Elérési útvonaluk a közösségi média, máshogyan nem is nagyon lehet elérni őket, valamint a szórakozás is egy megszólító eszköz lehet – bulik, ifjúsági klubok.
– Melyek az idei tervek? Milyen programokkal készültök?
– Több programmal is készülünk az idei évre, amelyek között szerepelnek bálok, moziestek, szemét- és adománygyűjtő akciók, néptáncoktatás, foci- és pingpongmérkőzések, fesztiválokon való önkénteskedés, közös kirándulások.