Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Hogyan készülnek az új tanévre?
– Teljes gőzzel. Minden variációra fel vagyunk készülve, a lehetőségekhez mérten: a tantermek tekintetében és elektronikus eszközök beszerzése terén is.
– Mi az, ami nehézséget okoz?
– Nehézség elsősorban az, hogy nem tudunk előre gondolkodni, nincsenek hosszú távú tervekre lehetőségeink, beláthatatlan mind a közeli, mind a távoli jövő, ami előtt állunk. A felénk irányuló elvárás megvan, de nem kapunk rá kellő anyagi támogatást, nekünk kell kilobbiznunk mindent. Ettől eltérően a körülményekhez képest a helyzet magaslatán állunk.
– Hogyan fognak védekezni a vírus ellen?
– Minden előírást igyekszünk betartani, akárcsak a felkészítők idején. Vannak eszközeink, a továbbiak beszerzése folyamatban van. Minden téren igyekszünk óvatosak és elővigyázatosak lenni.
– Milyen volt az elmúlt félév, hogyan dolgoztak együtt a gyerekekkel?
– Az elmúlt félév tele volt kihívásokkal, újabbnál újabb dolgokkal, de úgy érzem, kellőképpen vettük az akadályokat. Bár váratlanul ért ez a helyzet, nem volt saját oktatási platformunk, a kollégáim kihozták a helyzetből a maximumot. A tanítók és osztályfőnökök folyamatosan kapcsolatban álltak a gyerekekkel. Nem volt könnyű, hiszen hol a szolgáltatás volt akadályozva, hol az eszközök hiányoztak, de tettük a dolgunkat. Erre jó bizonyíték az országos felmérés eredménye. Ezúton is gratulálok diákjaimnak, tanárkollégáimnak egyaránt!
– Ha azt mondom, hogy online oktatás, mi jut róla eszébe az előző félév alapján?
– Az online oktatás egy szükségmegoldás, amit, úgy gondolom, senki nem akart, és nem is szívesen végzett. Lehet alkalmazni, használni, és mint segítség, a diákoknak szükségszerű, de nem ez az alapformátum.
– Piros, sárga és zöld színű forgatókönyveket állítottak az oktatás mikéntjére, az aktuális vírushelyzettől függően. Önnek mi a véleménye erről?
– Őszintén, nem tudom kommentálni. Sajnos folyamatosan ellentmondásokba ütközünk, napról napra változnak az előírások, az elvárások. Én személy szerint kitartok amellett, hogy az oktatást kezdjük meg a tanulók jelenlétével, de ennek lehetősége nem rajtam áll.
– Az oktatástól eltekintve hogyan látja a jövőt?
– Semmi nem lesz többé már olyan, mint a járvány előtt volt. Félünk kezet fogni, egymást megölelni. Más téren el vagyok bizonytalanodva, ami a közös jövőnket illeti. Nem csodálkozom, ha fiataljaink külföldre „menekülnek” a kilátástalanság elől.