Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kisgyörgy Sándor polgármester még 22-én reggel sem volt biztos, hogy lesz belőle valami.
– Annyiszor meghirdettük, annyiszor csalódtunk, hogy akkor hiszem, hogy elkezdték, amikor beáll a sáncba az erőgép, és kiveszi az első kupa földet – mondta az elöljáró.
Kivette. Sőt, meglepően hatékonyan és jól haladt, tíz nappal az első „kapavágást” követően sikeresen megtartották a nyomáspróbát az első ötszáz méteren lefektetett csövekre.
„Jól haladnak, optimista vagyok” – mondta Kisgyörgy, akinek halántékán fehér szálak kezdtek megjelenni a pályázat „végeérhetetlen elhúzódása miatt”, és ilyen szavakat ezzel kapcsolatban soha nem használt.
Bortnyik Csaba, aki az önkormányzat részéről az építkezés műszaki ellenőrzését végzi, szintén elégedetten bólogatott.
– Napi 100–130 métert haladnak, ami egyáltalán nem rossz. Tudni kell persze, hogy a „jó élet” két hét múlva lejár. A munkát ugyanis Árkos végében kezdték, s most az út mellet jönnek Kőröspatak felé. Itt semmiféle technikai nehézség nem merül fel, csak a mélységet kell tartani: leás 120 centiméterre, tesz 10 centi homokot, beteszi a csövet (110 centiméter a fagyhatár), körbeveszi homokkal és temeti be. Ezen a szakaszon ugyanis pumpa fogja nyomni a csatorna tatalmát. A faluban, ahol nagyobb átmérőjű csöveket tesznek, ahol szabadeséssel folyik a szennyvíz, ott már nem lesz ennyire egyszerű a dolog. Részben azért, mert a dűlés ezrelékre megy, amit sűrűn mérni és ellenőrizni kell, részben azért, hogy lesznek olyan részek, ahol akár három méter mélyre is le kell ásni, hogy szennyvízleülepedés- és lerakódásmentes legyen a folyamat – magyarázta az ellenmérnök.
A kőröspataki csatornahálózat összhossza 11.301 méter, és hét átemelő állomást is magába foglal. Ezekre azért van szükség, hogy a szabadesés rész végét ne kelljen túlságosan mélyre levinni. Lesznek gyűjtőhelyek, ahonnan a szennyvizet „felemelik” egy néhány méterrel magasabban lévő tartályba, ahonnan ismét szabadeséssel folyhat tovább.
A rendszer az árkosi hálózathoz csatlakozik. A két falu között szivattyúk biztosítják a „forgalmat”.
A község csatornahálózatának kiépítésére 2015-ben pályáztak. Minthogy kiderült, hogy egy önkormányzat (függetlenül attól, hogy hány település tartozik hozzá), legfentebb egymillió eurót hívhat le, a kálnoki csatornáról első körben lemondtak. Miután pályázatukat elfogadták, a tanács háromszor sikertelenül hirdette meg a kivitelezést, a tenderre senki sem jelentkezett. A negyedik meghirdetésre egy hiányos dokumentációt benyújtó temesvári és egy Dâmboviţa megyei cég jelentkezett, ez utóbbi megkapta a munkát, amelynek aktualizált értéke 1,16 millió euró. Kivitelezési idő: 12 hónap.