A Darkó Jenő Általános Iskolában zökkenőmentes az online oktatás, amint azt Bonda Anna Mária iskolaigazgató megosztotta lapunkkal.
– Örülök, hogy a helyi önkormányzat jóvoltából hozzáláttak a rettenetes állapotban levő óvodaépület felújításához. Szeptembertől az óvodásokat a kultúrotthonba költöztettük, így nyugodtan dolgozhatnak az épületben. Sajnos, egyetlen óvodai csoportunk van, tizenkilenc óvodás egy pedagógussal, és a közeljövőben nem várható pozitív változás ez irányban – jegyezte meg az intézményvezető.
Amint arról korábban írtunk, a kevesebb mint ezer lelket számláló település besorolása gyakran változik, így az oktatási tevékenység mondhatni hetente más-más forgatókönyvnek megfelelően történik. „A sárga és a zöld forgatókönyv között ingadozunk, most épp sárgák vagyunk. Ennek megfelelően az elemisták, az óvodások és a nyolcadikosok bejárnak, míg az 5–7. osztályokban online tanítunk. Mivel az összes tanár ingázik, az osztálytermekből tartjuk az online órákat. Van, hogy technikai nehézségek adódnak, ám a részvételi arány 90 százalék fölött van. A gyerekek számára biztosított táblagépek működnek, ahogy az online szülői értekezletek is”, nyugtázta az intézményvezető. Hozzátette, figyelnek a járványvédelmi előírások betartására, és megjegyezte, eddig „egyetlen beteg gyerekünk sem volt”. Közben ismét „zöldre váltott a település”, így ezen a héten mindenki részt vehet a tanórákon.
Miután megjegyezte, mindenki a saját osztályában, jelmezbe öltözve, ám műsor nélkül farsangolt, hozzátette, a március 15-ei megemlékezéssel ugyanígy jártak el. „Tanítás volt hétfőn, kézműves tevékenységgel, dallal emlékezett ki-ki a maga osztályában az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire”. A közelgő próba-képességvizsga apropóján az igazgató megjegyezte, tizenkét végzősük van, „amelyből kilenc aktív diák”. „A négy lány líceumba, míg a fiúk szakközépiskolában folytatnák tanulmányaikat. Készülnek a vizsgára, a tanórák mellett pedagógusaink online felkészítőt is tartanak a nyolcadikosok számára”. Ugyanakkor sikeres az Iskola az iskola után felzárkóztató program, amelyen a tanintézmény felső tagozatos diákjainak túlnyomó többsége részt vesz. „Hét csoportban foglalkoznak a tanárok a tanulókkal, akik többnyire román-, magyar-, illetve matekot igényeltek, ám van egy angolcsoportunk is”, summázott az igazgató.