Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt évek gyakorlatán változtatva, a jelenlegi városvezetés jobb együttműködésre törekszik a cégvezetőkkel, akikkel egy találkozót már szerveztek. Ennek hozadékaként létrejött egy, a kommunikációt segítő Facebook-csoport Erdővidéki vállalkozók néven, ahol nemcsak, hogy friss értesülésekhez lehet jutni, de véleményeket, javaslatokat is meg lehet osztani, amelyekre, mint jelezték, igényt tart a városvezetés.
Baróton tehát kevesebb a vállalkozó, mint másutt, de fiatal vállalkozó még kevesebb van. Ennek okait boncolgatták többek között azon a beszélgetésen is, melynek kedden a Városi Művelődési Ház adott otthont a Tortoma Önképzőkör keretében. Itt elhangzott többek között, hogy Erdővidék egyetlen líceuma, a baróti líceum sem igazán nőtt még fel ahhoz a feladathoz, hogy fiatal vállalkozókat képezzen, ugyanakkor az iskola egyik jelenlevő pedagógusa úgy vélte, egy központból, terv szerint irányított intézménynél a helyi tanárokon ezt nem lehet azért számon kérni. Darvas Annamária egyúttal érdekes javaslatot tett: a líceumot végzett fiatalok számára szervezzenek vállalkozóképző-tanfolyamokat, ezek szervezése ugyanis már a helyi hatóságokon múlik, és talán általuk elérhető lenne, hogy több fiatal bátrabban, több tudással vágjon vállalkozásnak, munkahelyteremtésnek Baróton is.