Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A beszélgetés kérdései a világbajnoki titulushoz és a mostani sportélethez kötődtek. Kicsid Gábor meglátása az, hogy a kommunizmus alatt jobban és szelektíven volt támogatva például a kézilabda. A kondukátor nagyon szerette a román válogatottat, amikor a szovjetek ellen nyertek – volt egy ruszofóbiája. „higgyék el, Ceuasescuval volt találkozásunk. Nem volt rossz ember. Ami rossz volt, az a felesége, Elena” – mondotta.
A volt kézilabdázó kemény kritikát fogalmazott meg a 33 éve regnáló, mindenkori kormányok felé is, szerinte az ágazat el van hanyagolva. „Itt a lényeg az, ha valaki hazatér egy aranyéremmel, csináljunk egy fotót. Utána el van felejtve az a sportoló, aki az életét tette erre” – bírálta a politikumot Kicsid Gábor. A volt kézilabdázó szerint a politikusok nem kezelik hangsúlyosan a sportot, jóllehet az adófizetők pénze van abban, hogy lehessen hajrázni egy csapatnak.
„Idegenlégiósokkal van feltöltve, a mi gyermekeink, az általunk felnevelt generáció elvész. Nem csak nálunk, Magyarország is egy ilyen műveleti terület. Idejön egy spanyol edző, három hónap után kirúgta az összes román játékost. Idegenlégiósok játszanak. Kapnak ötvenezer eurót, ha nem tetszik, odébbállnak. Mindeközben nem tudunk egy ütőképes román válogatottat összeállítani” – magyarázta.
Nem néz sportközvetítést, mutálódott a sport – ez is egy érdekes dolog volt. Meglátása szerint a fociultrák és egyáltalán az elfogult drukkerek dolga is nonszensz. „Megjelenik Becali és tüzeli a népet. Ott a Sepsi OSK, egy magyar játékossal. És ordítják az ultrások, hogy magyar csapat. Melyik? A Sepsi OSK csak a nevében az, gyalázzák a román, a más külföldi játékosokat. Ez van a kézilabdában is, sok az idegenlégiós” – mondotta.
Az eseményen szót kapott Török Sándor volt polgármester is, aki nem csak a sportcsarnokot, hanem a műjégpályát és az uszodát is megálmodta. Regnálása idején csak a sportcsarnok készült el, de mára kész a műjégpálya és politikai lobbinak köszönhetően az uszoda is meglesz. „Időnként úgy gondolom: elkészül az én uszodám, amit álmodtam” – mondotta a céhes város egykori elöljárója.
Fotó: Tofán Levente