Blues a Jazz Bisztróban
Szokatlanul sokat, több mint másfél hónapot kellett várni Kézdivásárhelyen az év első koncertjére, de most végre itt van! Szombaton este a Fernet Blues Company lép fel a Jazz Bisztróban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az iparvasút kitérő állomásától gyalog folytattuk utunkat az Ördöggátjához, s onnan tovább gyalogolva megmásztuk a Miske-patak és a Várpataka között emelkedő Várhegyet, amely csak a déli oldalon elhúzódó hegynyakon közelíthető meg, ahol a régi vár útja nagyszerűen látható. A várhegy többi oldala szinte járhatatlan, a tetőt már benőtte a bükkfa és fenyő. Már csak a vár körvonalai vehetők ki. Érdekes a keleti oldalon a sziklába vésett kerek üreg, amit Kővékának nevez a nép.
Visszaérve a völgybe, meglepően szép a táj: a két kúpalakú sziklaorom – a Szélkapu és a Várhegy –, hátterében a Pilis hatalmas fenyőivel és szikláival, úgy tűnik, mintha összenőtt volna a felhőkkel. Leérkezve a hegyekről, ahol a monda szerint a vár kőhídja állott, rövid pihenő után az iparvasút mentén gyalog érkezünk a Horgász-borvíz forrásához. Innen tovább menve a falu felé, elhaladtunk a hatalmas kőbányák mellett. Utunkat tovább folytatva, az Árpád-forráshoz érkeztünk, ahol jól felszerelt, kényelmes sósfürdő van. A fürdőhöz közel van már Kovászna község, 560 méter tengerszín feletti magasságban. A község piacterén van a régen nagyon híres, Pokolsár nevű iszapgyógyfürdő, de már teljesen elhanyagolt állapotban, legutóbb „történelmi műemléknek“ nyilvánították. Ehelyett építették közel a főtérhez az új sós borvizes szabadfürdőt. A fürdő mellett van a szénsavsűrítő-gyár. A község különböző helyén több kisebb, magánkezelésben levő szénsavas fürdő van, és feltűnően sok a száraz gőzfürdő, szénsavas-kénes kigőzölgéssel.
Kovászna vidéke sok természeti kincsével és érdekességeivel egyik legtanulságosabb kirándulási terep természetjáró számára.
Jancsó Gyula: Kovászna és elveszett kincse: a Pokolsár
(Erdély, 1939/3.)