Blues a Jazz Bisztróban
Szokatlanul sokat, több mint másfél hónapot kellett várni Kézdivásárhelyen az év első koncertjére, de most végre itt van! Szombaton este a Fernet Blues Company lép fel a Jazz Bisztróban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kortársai: Gaál Gyula kovásznai orvos, Székely Géza kovásznai származású orvos, Barthalis Jenő, a későbbi karnagy, Csutak Ferenc, Deák Benedek, Vajna Gábor. Az utóbbiak is ismert kovásznai személyiségek voltak. A Székely Mikó elvégzése után Kolozsváron és Bukarestben jogot tanult. Több helyen is jogászkodott, a pályán szabály szerint haladt a joggyakornoktól a járásbíróságig. A második bécsi döntés után jött haza Kovásznára.
1930-ban megnősült, felesége Kásás Matild népművész (Előpatak, 1899 – Bakonyszűcs,1996), életének egyik meghatározója volt. A sepsiszentgyörgyi tanítónőképzőben végzett, Bukarestben lett magyar tanítónő, ott ismerkedtek meg.
1944-ben az anyaországba (Zalaegerszeg, Szombathely, Sopron) menekült családjával, feleségével és 3 kicsi lányával. 1946-ban törvényszéki bíró volt Szolnokon, azonban egy rendőrper miatt, amelyben kényszerítették, hogy hamisan ítéljen, lemondott állásáról. Hazajött Kovásznára, de a románok visszatoloncolták. 1956-ban kivándoroltak Ausztrián át Kanadába. 32 évig Torontó vált választott lakhelyükké. Fő foglalkozásuk a magyar kultúra terjesztése volt, a magyarságtudat ápolása, az anyanyelv megőrzését segítő működés a torontói Magyar Ház keretében. Önkéntes könyvterjesztő lett, a Ház magyar könyveinek gyarapításán munkálkodott. Felesége a székely népművészettel ismertette meg a Magyar Ház látogatóit.
1987-ben jelent meg Kövér János Rímes írások c. kétkötetes verses és prózai rímes krónikája. 142 rímes szövegben meséli el életének történetét, s vele a székely ember lelkületét is kifejezi. A kanadai Krónika és az Ősi Gyökér c. lapokban többen is méltatták a kötetet, „egy hosszú élet versbe dobbanásának”, „egy átélt élet rímekbe sírásának” nevezve. A „rímes írások”-at Vass Albert is méltatta, nagyon mély együttérzéssel, szeretettel.
Mindig visszavágytak az ősi földre, így amint 1990-ben alkalom adódott, azonnal hazajöttek, ha nem is Háromszékre, de az anyaországba, Bakonyszűcsre. Ez a kis falu emlékeztette hegyes hazájukra. 97 és 100 évesen itt alusszák örök álmukat.
Szabó Etelka ny. magyartanárnő