Hamar bebiztosította a győzelmet a KSE
Szombaton, a labdarúgó III. Liga alapszakaszának 13. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán győzte le az AFC Viitorul Onești csapatát.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
1887-ben (mások szerint 1882-ben) Kovásznán megvette a Binder-féle Isteni Gondviselés nevű patikát, s élete végéig, több mint egy fél évszázadig Kovászna közismert és közkedvelt személyisége lett. Magas, karcsú alakja, jellegzetes fejformája, jó kedélye, igazi úriembersége közismert volt nemcsak a szakmában, hanem a kovásznaiak, a háromszékiek körében is.
Országos és helyi szintű adományai megszámlálhatatlanok voltak. A Korabeli napi- és szaklapok tele voltak adományozásainak említésével, nem volt olyan jótékonysági felhívás, amelyre ne válaszolt volna. Közülük emeljünk ki egy párat: a református egyháznak egy nemesen megmunkált aranyozott bronz úrvacsorai kelyhet adományozott, hogy vele a betegeknek szolgáltassák ki az úrvacsorát. 1899. okt. 7-én harmónium-alapot létesített egy nagy értékű harmónium vásárlására, amit később a vajnafalvi templomalaphoz csatoltak.
Közéleti tevékenysége is figyelemre méltó. 1895-ben az EKE Háromszéki Osztályának jegyzőjévé választották. 1896-tól a kovásznai takarékpénztár igazgatósági tagja volt. A református egyházmegye képviselője, majd gondnoka lett. 1921-ben Sepsiszentgyörgyön a Háromszéki Szindikális Kamara vezetőségében találjuk mint kormányképviselőt. 1922–1930 között Háromszék vármegye törvényhatósági bizottságának tagja, a ref. egyházmegye gondnoka.
A Gyógyszerészeti Szemle és a Pharmacia szaklapok is számontartották. 1938-ban és 1939-ben köszöntötték „az erdélyi magyar gyógyszerészek fehérhajú nesztorát”, a „vérbeli gyógyszerészt”, aki még aktívan működött mesterségében. Kiemelték, hogy szakmájában a korral haladt, s fiatal munkatársait is erre nevelte. Megértő kollégaként jellemezték.
Utolsó hír róla: 1944-ben a Gyógyszerészek Naptára szerint még ő volt a kovásznai üzlet tulajdonosa, de az üzletet már Barabás Ferenc vezette. A kovásznai temetőben (egyházi rész) nyugszik, sírja ma is áll.
Szabó Etelka