„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az emberek a mindennapok során is értékek után vágyakoznak, de gyakran nem is veszik észre, hogy milyen sok érték van körülöttük. A XXI. századi mindennapjainkban nem tudunk hatni a globális világ folyamataira, nem tudjuk befolyásolni a gazdasági törvényeket, a nagy áruházláncok terjeszkedését. De felfedezhetjük és ápolhatjuk a helyi természeti, épített és kulturális örökségünket, valamint gasztronómiai értékeinket. A helyi értékek feltárása és gyűjtése a közösség megtartó és összetartó erejének egyik eszköze. Közös értékeink adnak iránytűt ahhoz, hogy tudjuk: honnan indultunk és merre tartunk. Közös értékeink feltárása és gyűjtése során olyan hasznos emberi megnyilvánulások alakulnak, mint az identitás, a vendégszeretet, a büszkeség, a tolerancia, a vállalkozó kedv, ezek pedig az összetartás erejében mutatkoznak meg leginkább.
Esztelnek község egyik fontos gasztronómiai értéke volt a feketeribizli-szörp és a feketeribizli-bor, amelyeket saját termesztésű ribizliből, saját recept alapján már a nagyszülők nagyszülei is elkészítettek. Az elődök jól tudták, hogy a gyógyszerként is ható fekete ribizli az egészség kamrájának számít, hasznosságát tekintve az első helyen áll, íze és aromája pedig kiváló. Faluünnepünk neve idén azért a Fekete ribizli ünnepe, hogy minderre felhívjuk a figyelmet. A vásárban a fekete ribizliből készült termékek mellett a környéken készült házi termékekből is válogathatnak az érdeklődők. És ha önök a mindennapokban is inkább a helyi termékeket keresik és fogyasztják, és nem a nagyáruházak polcain állókat, akkor azt mondhatjuk, hogy az ünnepünk megszervezésével elértük a célunkat.
A gasztronómiai termékek kiállítása és árusítása mellett kulturális eseményekre is sor kerül az ünnepen, ezek megszervezésében is arra törekedtünk, hogy a környék értékes együtteseit, fellépőit hívjuk meg. Külön értéke az ünnepnek, hogy hősi múltunkra is igyekeztünk felhívni a figyelmet, kiállítást láthatnak az I. és II. világháborús emléktárgyakból, könyvbemutatón is részt vehetnek, sor kerül az 1916-ban elhurcolt esztelnekiek emlékkeresztjének újraavatójára. Kívánok mindannyiuknak jó egészséget, erőt és kitartást, derűs családot, jó szomszédot, munkát, aminek értelme, haszna és gyümölcse van, az elkövetkező napokra pedig felhőtlen szórakozást.”