Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mától vasárnapig tart Baróton, Erdővidék Múzeumában, Magyar Örökség címmel a negyedik alkalommal megszervezett honismereti szabadegyetem és tábor. A rendezvény négy napja alatt az érdeklődőket számos, nemzetünk és a vele rokon népek múltjába elkalauzoló, érdekfeszítő előadás és program várja.
Szeretettel várják minden korosztály képviselőjét, a tábor közös családi programnak is ajánlott. A mai nap kínálatát tegnapi lapszámunkban közöltük, alább a pénteki, szombati és vasárnapi programok olvashatóak.
Július 7., péntek
11.00: Őseink által ránk hagyott mesterségbeli tudás. Bútorfestés, nemezelés, agyagozás – műhelymunka felnőtteknek, ifjaknak, gyermekeknek Tordai Iluska népművész (Bibarcfalva), Nagy Adél tanítónő, nemezelést oktató népművész (Köpec) és Hoffmann Edit muzeológus (Barót) vezetésével.
Rovásírás-gyakorlatok – Nagy Alpár diák (Barót) segédletével.
Népmeseíró műhely Nagy Egon egyetemi hallgató (Barót) közreműködésével.
15.00: Népdalaink segítőink. Mezőségi népdalcsokrot adnak elő a köpeci fiatalok. Hegedűkíséret: Nagy Károly, Nagy Magor. Brácsa: Nagy Adél-Réka. Felkészítő: Nagy Adél tanítónő.
16.00: Keleti magyarok nyomában címmel kiállítás nyílik Benkő Mihály keletkutató (Budapest) fényképeiből.
17.00: Bartha Sámuel Gergely népigyógyászat-kutató (Pécs): Népi gyógynövényismeret Erdővidéken.
18.00: Kovács J. Attila egyetemi tanár, botanikus (Székelykeresztúr): Periglaciális sztyepcserjés állományok Erdélyben.
19.00: Sófalvi András régész (Székelyudvarhely): Régészeti eredmények a székelyföldi templomvárak kutatásában: Homoródszentmárton példája.
21.00: Székelyföldi népi mesterségek – filmvetítés a múzeumkertben.
Július 8., szombat
11.00: Őseink által ránk hagyott mesterségbeli tudás. Bútorfestés, nemezelés, agyagozás, filctechnika – műhelymunka felnőtteknek, ifjaknak, gyermekeknek Tordai Iluska népművész (Bibarcfalva), Nagy Adél tanítónő, nemezelést oktató népművész (Köpec), Vargyas Ildikó képzőművész (Gyergyóremete) és Hoffmann Edit muzeológus (Barót) vezetésével.
Rovásírás-gyakorlatok Nagy Alpár diák (Barót) segédletével.
Népmeseíró műhely Nagy Egon egyetemi hallgató (Barót) közreműködésével.
12.00: Obrusánszky Borbála történész, keletkutató (Mende): Szkíták vagy jürkák? Antik források az ókori sztyeppe népeiről.
13.00: Darkó Jenő történész (Budakeszi): Szent László király és kora.
16.00: A Kelet Kapuja című magyar történelmi folyóirat első számának bemutatója.
17.00: Kun-Gazda Gergely helytörténész (Déva): Nopcsa Ferenc, a hunyadi, aki albán király akart lenni.
18.00: Harangozó Imre néprajzkutató (Újkígyós): „Kimene a magos kűhegyekre…” Találkozás a Szenttel, ott, ahol a népköltészet és a műköltészet is találkozik.
19.00: Ségercz Ferenc zenész (Sepsiszentgyörgy): Kalibakutyák.
20.00: Eleink étke: Hagymaránték. Hagyományos székely vacsora a Baróti Unitárius Nőszövetség asszonyainak keze és fakanala jóvoltából.
Július 9., vasárnap
10.00: Honismereti kirándulás Erdővidéken.
Útvonal: Köpec (református templom) – Miklósvár (Kálnoky-kastély) – Nagyajta (unitárius vártemplom és Kriza János emlékszoba) – Középajta (Benkő József nyomában) – második világháborús bunkerek a Vadas oldalában.
Részvételi díj: a tábor teljes időtartamára 25 lej, napi díj 7 lej. Diákoknak: napi díj 3 lej, a tábor teljes időtartamára: 10 lej.
Szálláslehetőség Baróton és környékén különböző árkategóriájú szálláshelyeken lehetséges, étkezés a tábor helyszínéhez közel (Party Pub vendéglő). Szállásfoglalásban az érdeklődők segítségére leszünk. Jelentkezés: magyaroroksegtabor@gmail.com. A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát!
Szervezők: Gaál Mózes Közművelődési Egyesület, Erdővidék Múzeuma. Támogatók: Communitas Alapítvány, Barót Város Önkormányzata, Kovászna Megye Tanácsa, Nagy-Balázsi Közjegyzői Iroda (Barót).