Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Kelemen András, a kézdivásárhelyi kórház szóvivője hétfőn sajtótájékoztatón ismertette a főbb tudnivalókat a koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről. A nőgyógyász-főorvos kifejtette: bár az államfő csak hétfőtől rendelte el az országos szükségállapotot, a kórházak már jóval korábban számos intézkedést hoztak a lakosság egészségének a megvédése érdekében, amelyek az új helyzettel csak fokozódtak. „A cél az, hogy minél kevesebb személy betegedjen meg, vigyázzunk egymás egészségére, a benn fekvő betegekre és természetesen az egészségügyi alkalmazottakra. Ezért kérem a lakosságot, értsék meg: ezek az intézkedések a közösség érdekét szolgálják” – hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Elmondta: a látogatási tilalom eddig is érvényben volt, de még szigorítottak rajta, a kapunál az őrséget megduplázták, ugyanakkor hamarosan a katonaság is besegít. Csak olyan beteggel engednek be hozzátartozót, aki mozgásképtelen, hangsúlyozta. „A kapusház után egy szűrősátor van felállítva, amelyet külön személyzet szolgál ki. Ott az összes beérkezőt kikérdezik, hogy hol volt, kikkel találkozott, ugyanakkor mindenkin elvégeznek egy epidemiológiai vizsgálatot is, a koronavírusos fertőzésre utaló tünetek kiszűrése céljából. A kórház – hogy minél kevesebb beteg legyen – csak a sürgősségi eseteket látja el, például ha valakinek fibrómája van, azt nem operáljuk most, hanem elhalasztjuk, lévén, hogy egy krónikus betegségről van szó” – magyarázta Kelemen András, majd együtt tekintettük meg a sátort, ahol a beérkezők türelmesen vártak sorukra.
Kelemen András hozzátette: a kézdivásárhelyi kórház támasza lesz a megyei egészségügyi intézménynek. „A járvány lefolyásának függvényében a megyei kórház rendelkezésére bocsátunk egy, vagy akár két szintet is a főépületben, ha szükségessé válik, akkor a megyei kórházból először a bőrgyógyászati osztályt, majd későbbiekben a fertőző betegségek osztályát fogadhatjuk be. Ez utóbbi esetben nem kell megijedni, ugyanis abban nincsenek koronavírusos betegek” – hangsúlyozta.
Kifejtette, hogy nagyobb összegeket fordít a kormány arra is, hogy a különböző védőanyagok rendelkezésre álljanak. Arra is kérte a lakosságot, hogy ha valaki enyhe tüneteket érez magán, akkor ne menjen nyomban a kórházba, előbb a családorvosát tájékoztassa. Jó ötletnek tartotta, hogy az RMDSZ beüzemelte a korona.rmdsz.ro honlapot, amelyen minden fontos információt meg lehet találni. Végezetül elmondta, Kézdivásárhelyen csak otthoni megfigyelés alatt álló személyek vannak, a betegség nem jelent meg a városban.