Hamar bebiztosította a győzelmet a KSE
Szombaton, a labdarúgó III. Liga alapszakaszának 13. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán győzte le az AFC Viitorul Onești csapatát.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szoborleleplezést színvonalas irodalmi-zenés összeállítás tette ünnepélyesebbé, melyen a nagy múltú bányászkórus, valamint a helybéli művelődési ház szavalói léptek fel. A szoboravatást követő hagyományos bányászmajálist a Malomkertben tartották. A kultúrműsor, melyet a baróti művelődési ház műkedvelőin kívül a Vadrózsa együttes tagjai, valamint a kézdivásárhelyi Mechanikai Vállalat és a Ruhaipari Vállalat csoportjai szolgáltattak, méltó folytatását jelentették a délelőtti ünnepségnek – áll a korabeli tudósításban.
A bányászszobor leleplezésétől eltelt tehát 37 esztendő, most újra középpontba került annál fogva, hogy a polgármesteri hivatal megtisztította a rárakodott portól, mohától. „Az erdővidéki szénbányászat jövőre lesz 150 éves. Ezért jövőre a bányászszobor környékét is rendezzük, és augusztus első hétvégéjén a néhai bányásznapok emlékét is felidézzük méltó módon megemlékezve erről a százötven esztendőről” – ígérte Benedek-Huszár János, Barót polgármestere.
A bányászszobor és környékének sorsa a rendszerváltás óta foglalkoztatja a barótiakat. Már a ’90-es évek elejéről találtunk olyan újságcikket, mely arról szólt, hogy a bányászszobrot a bányavállalat székházának sarkán levő kis parkba költöztetnék, és helyébe a Hősök emlékművét állítanák, ugyanis a két világháborúban elhunyt közel száz baróti hősnek még nincs méltó emlékműve. A költöztetésre, bár ennek lehetősége időről időre felvetődött, azóta sem került sor.