Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közegészségügyből érkezett, így tapasztalat nélkül csöppent bele a közigazgatás világába Ilyés Botond (képünkön), aki múlt év közepétől foglalta el Gelence alpolgármesteri székét. Úgy véli, hogy új munkája más hozzáállást követel tőle, meg kell szokni a közigazgatás világát.
„Az egészségügyben dolgoztam, ott másként viszonyulnak az emberekhez, itt meg kellett szoknom, hogy másként néznek, a beszédemet másként értékelik. Szeretem, amit most csinálok, mert úgy érzem, hogy a közös munkának eredménye van” – fogalmazott az alpolgármester.
Egyébként fél év eltelte után úgy ítéli meg, hogy az önkormányzatban jó volt az összefogás, elsimult az MPP és az RMDSZ közötti ellentét. A helyi cserkészcsapat vezetőjeként is tevékenykedő Ilyés Botond elmondta: Cseh József polgármester támogatására mindig számíthat, általában ketten hoznak döntéseket.
Az alpolgármester feladatának tekinti, hogy a község élhetőbbé váljon, eltűnjenek az emberek között létező ellentétek, elinduljon egy közösségformáló folyamat, ami révén a helybeliek közelebb kerülhetnek egymáshoz.