Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezért a problémára megoldásokat keresnek. Az egyik megoldás egy telephely létesítése lenne, ahová bejönne ez a hulladék, és az önkormányzat alkalmazottai pedig egy megfelelő eszköz segítségével megőrölnék, utána pedig ezt az őrleményt útjavításokra fel lehetne használni. A másik megoldás egy végleges lerakóhely létesítése lenne bárhol Baróton vagy a hozzá tartozó falvakon, egy mezőgazdaságilag hasznosíthatatlan területen, ahol a megfelelő engedélyek birtokában akár évtizedekig is lehetne ezt a törmeléket gyűjteni, végül pedig földdel be lehetne takarni és fákat ültetni rá.
– Egyelőre még nem tudtunk azonosítani ilyen saját tulajdonunkban levő területet – mondta Benedek-Huszár, hozzátéve, hogy gondot jelent a lerakóhely kezelése is, hiszen személyzetre, gépekre lenne szükség, mert a törmeléket egyengetni, tömöríteni kellene.
– Meg kell oldjuk ezt a problémát, mert az, ami most van, hogy a városhatár, az utak, patakok mente tele van építési hulladékkal, mert egyszerűen nincs, ahová vinni, nem egy fenntartható állapot – véleményezte Barót polgármestere.