Blues a Jazz Bisztróban
Szokatlanul sokat, több mint másfél hónapot kellett várni Kézdivásárhelyen az év első koncertjére, de most végre itt van! Szombaton este a Fernet Blues Company lép fel a Jazz Bisztróban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A csatornával az a gond, hogy „onnan indul minden” – mondja a polgármester. – Nem csinálhatod meg az utat, ha nincs csatorna, mert utólag nem túrhatod fel az egész falut még egyszer. De csatorna nélkül beruházó sem jön, hisz a legkevesebb, amit kér, az a villany, víz és csatorna, s teljesen igaza is van – mondja Kisgyörgy Sándor.
A csatornaépítés pedig nem halad. Az önkormányzat másfél éves előkészítés után még 2016 áprilisában aláírta a szerződést, tehát tulajdonképpen az óta megvan a pénz, még sem lehet egyről kettőre jutni. Miután elkészültek a tervek, 2018-ban meghirdették a kivitelezést – nem jelentkezett senki. 2019-elején meghirdették még egyszer – nem jelentkezett senki. 2019 nyarán meghirdették harmadszor – nem jelentkezett senki.
– Az amúgy is nehezen működő rendszert a minimálbér-emeléssel gyakorlatilag egészen szétverte a kormány. A tervek már 2018-ban készen voltak, mielőtt ez a híres törvény megjelent volna. A kiírásra háromszor egymás után nem jelentkezett senki, eltelt jó másfél év úgy, hogy – kívülről nézve – nem történt semmi. Most a tervező kiszámolta, hogy a szükséges összeg 36 százalékkal nőtt meg. Korábban majdnem pontosan egymillió euró volt, ide nem kell sok matematika, ez 360 ezer euróval drágult. A kormány természetesen mossa kezeit, ő nem ad több pénzt. Ő csak emeli a minimálbért, a következményekkel nem törődik, aztán te vegyél elő pénzt, ahonnan akarsz – sorolja az elöljáró.
Minthogy azonban „minden innen indul”, a helyi tanács felvállalta, hogy előteremti azt a 360 ezer eurót, és december elején, a negyedik licitet, ugyanarra a munkára, immár 1,36 millióval írta ki. A cégeknek látszólag megjött a munkakedve, jelentkeztek öten. Két helyi és egy Ilfov megyei cég, különböző okok miatt, konkrét ajánlatot nem tett. Maradt egy Temes és egy Dâmboviţa megyei vállalat.
– A törvény szerint a helyi tanács semmibe nem szólhat bele. Annyit tehet, hogy vár arra, hogy az általa megfizetett konzultáns cég elemezze a beérkezett ajánlatokat, és döntse el, hogy melyik céggel dolgoztathatunk. Ha utólag valami balhé lesz, azért természetesen nem a konzultáns cég a felelős, hanem a polgármester. Az ajánlatok egyenként olyan 1800 oldalt tesznek ki, amit azért alaposan át kel tanulmányozni ahhoz, hogy érdemi, lehetőleg meg nem támadható döntést hozzál – mondja a polgármester.
Sem a polgármester, sem a helyi tanács nem tudja befolyásolni az eredményt olyan értelemben, hogy a helyi cégeket részesítsék előnyben (Mondjuk, ha a helyiek le sem tesznek ajánlatot, eleve nincs, amiről beszélni – szerk.).
Szerencsés esetben, ha nem lesz óvás, akkor négy évvel azután, hogy megszerezték rá a pénzt, 2020 áprilisában megkezdődhet a munka.