Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) szervezésében négy 1956-hoz kapcsolódó könyvet mutatnak be szerzőik erdélyi körútjuk során, melynek első állomása Barót volt.
Erdővidék Múzeuma Kászoni Gáspár-termében Demeter Zoltán művelődésszervező volt a házigazdája a rendezvénynek, majd Pataki Barbara, a Nem hiába haltatok meg – Tercsi naplója 1956-ból című könyv szerkesztőségének képviseletében mondott pár szót. A szerző, dr. Vajda Jenőné Németh Terézia (Tercsi néni) azokról az időkről mesélt, amikor 14 éves, veszprémi gimnazistaként naplóformájában, tudatosan vezette az akkori történéseket. A napló segítségével képet kaphatunk a veszprémi diákok felvonulásáról, a gyártelepen zajló véres eseményekről, betekinthetünk a középiskolások megtorlás alatti szolidaritási akcióiba, a krónikás körül élő felnőttek összetartásába, annak megnyilvánulásaiba. Az is elhangzott, hogy a szerző szülei, félve a megtorlástól, miután megtalálták, elvették lányuktól a naplót, amit harminc évig rejtegettek egy padlásgerendára felszögelve, és csak akkor adták vissza neki, amikor már felnőtt, kétgyermekes anyuka lett.
A Világ csodája ’56 című könyvet Nahimi Péter történész, szerkesztő mutatta be, amely egy képekkel és idézetekkel teletűzdelt csodálatos gyűjtemény. A soron következő könyv Tófalvi Zoltán erdélyi magyar újságíró, pedagógus szerzeménye, Moyses Márton tűzhalála címmel, mely a nagyajtai mártír életének legfontosabb eseményeit taglalja. A Nagyajtán született Benkő Levente történész, újságíró is ugyancsak Moyses Márton életével kapcsolatos újra kiadott könyvét hozta el az estére, amely a Bűn volt a szó – Moyses Márton és 1956 címet viseli. Ez a 2002-ben megjelent Bűn volt a szó című Dokumentumriport erdélyi pokoljárásról, Moyses Márton egyszemélyes forradalmáról alcímű könyv második, javított kiadása.