Hirmondo

Négy közösségi projekt fut

Négy közösségi projekt fut

Amint arról múlt héten hírt adtunk, a városháza által meghirdetett Részvételi Költségvetés programban négy pályázat jutott túl a bp.kezdi.ro rendszerén, időközben kiderült – előzetes értékelés, illetve a sajtóval való kommunikációs hiba miatt –, hogy egy projekt a bürokrácia miatt elbukott, de kellő pontszámot kapott egy másik. Most ezt mutatjuk be.

A Mozgás mint örömforrás! pályázat benyújtói a 3-as számú napközi otthon munkatársai, a költségvetése: 27.769 lej.

Szerintük „a Mozgás mint örömforrás! egy olyan projekt, amelynek célja a zöldövezet javítása és parkosítása, a 3-as számú napközi otthon gyermekei, valamint a környéken lakók számára, minőségi idő töltése érdekében.”

Hirdetés
Hirdetés

Úgy vélik, hogy a projekt megfelel a gyermekek igényének, és a tanulás egy ösztönző, vonzó, intuitív környezetben történő módját képezi. E beruházás szükségessége a következő: a gyermekek harmonikus fejlődése, mind szociális, mind fizikai szempontból; a szabadban végzett sportjellegű tevékenységek gyakorlása; a reflexek és a mozgáskoordináció fejlesztése; az ülő életmód elleni küzdelem.

Megfogalmazásuk szerint a Mozgás mint örömforrás! projekt benyújtása két célt szolgál: egyrészt az óvoda udvarának fejlesztéséhez szükséges anyagiak megteremtését, másrészt a gyermekek bevonását a közös tevékenységekbe. Az óvoda tekintélyes udvarral rendelkezik, amely pénz hiányában csak részben van parkosítva. „A szükséglet az elképzeléseink és a környezet lehetőségei közötti konfliktusként merül fel. A gyerekek mászni szeretnek, és az igényük játszóterek keresését teremti, a gyerekek szeretik az élénk színeket, és ez a meglévő játszótér újrafestését feltételezi, a gyerekek olyan területet szeretnének, amely fejleszti felfedezőképességüket, és megszületik az igény az intelligensebben szervezett térre. A projekt megvalósításához szükségünk van egy sportolásra alkalmas helyiség kialakítására, a szükséges sporteszközökkel, amelyek serkentik az egyensúlyt és a mozgékonyságot, fejlesztik a motoros készségeket, a térbeli képzelőerőt, az egyensúlyérzéket, a helyes testhelyzet biztosítását a fizikai gyakorlatok során, fejlesztik az együttműködést, a koordinációt és a csapatmunkára való képességeket. Szeretnénk megvásárolni ezeket az izgalmas és kihívást jelentő kiegészítőket, amelyeket kifejezetten ennek a térnek a felszerelésére terveztek, biztonságos és környezetbarát körülmények között gyártottak, és amelyek ideálisak mind a beltéri, mind a kültéri játékhoz. Ezek a kiegészítők számtalan módon kombinálhatók, a nehézségi fok a gyermekek fejlettségi szintjének megfelelően változtatható, különböző típusú tevékenységek végezhetők az egyes gyermekek életkorához és motoros képességeihez igazodva. A gyerekeket vonzzák az élénk színek, az elemek rugalmasak és könnyen egymáshoz illeszthetők, így többféle építési lehetőséget kínálnak. Nem elég kontextusban – itt és most – gondolkodni a gyermekek érdekében, azt akarjuk, hogy a tanárok generációi a sportot mint életmódot népszerűsítsék” – nyomatékosítanak, hozzátéve, hogy szerintük a játszótér fejlesztése hatással lenne az óvodába járó száz, 1–6 év közötti gyermek, valamint a környékbeli óvodás és iskolás gyermekek testi fejlődésére.

E cikk írásának pillanatában a bp.kezd.ro oldalon a Szerezz ovijogsit! projekt vezet, ezt követi a fent taglalt pályázat, harmadik a Fortyogófürdőn található szabadidőpark felújítására és bővítésére irányul. A negyedik helyen egy, a Sinkovits stadionban létesítendő okospad ötlete áll. Szavazásra fel, nyerjen a jobb! 

Hozzászólások