Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bokor Tibor polgármester aláírta azt a finanszírozási szerződést, amely 41 kézdivásárhelyi utca víz- és csatornahálózatának felújítását célozza. A szerződés aláírására Bukarestben, a Fejlesztési Minisztériumban került sor április 5-én.
A munkálat összértéke 3 millió 9 ezer lej, ezen felül az önkormányzat önrésze megközelítőleg egymillió lej. A felújítás során 34 udvartér kap új hálózatot, a 6–23-as, a 30–32-es, a 35-ös, a 39–49-es, valamint a 66-os, 67-es és 69-es udvarterekről van szó. Ezek mellett a Domb, a Szacsvay, az Ady Endre, a Kanta, az Orbán Balázs, a Folyó és a Fehérmartok utcákban újul meg a víz- és csatornahálózat.
Bokor Tibor polgármester a szerződés aláírás után elmondta: ha a főteret körülölelő udvarterekben zajló munkálatok befejeződnek, azok rendbe- és vonzóvá tétele következik. „Ezzel régóta kellett volna foglalkozni, hiszen Kézdivásárhelyt leginkább az udvarterek városaként ismerik. Az önkormányzatnak nincs anyagi lehetősége arra, hogy ilyen volumenű munkálatot a saját költségvetéséből finanszírozzon, így meg kellett várnunk a lehetőséget a pályázásra. Az udvartereket nem szerettük volna anélkül felújítani, hogy ne újuljon meg a víz- és csatornarendszer is, annak nem lett volna értelme” – tette hozzá az elöljáró. Az udvarterek csinosítása után a városközpont és a főtér újragondolása, felújítása következik – vetítette előre Bokor. <<