Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A baróti tanács is elfogadta Dénes Ildikó kinevezését a város önkéntes sürgősségi szolgálatának élére. Mint ismeretes, ez az a szolgálat, amely Baróton tűzeset vagy más természeti katasztrófa esetén azonnal közbelép, miközben folyamatban van a készenléti hivatásos egységnek helyet adó garázs építése is.
Hogy a sürgősségi szolgálat megfelelőképpen működhessen, a polgármesteri hivatal az elmúlt évben felhívást tett közzé önkéntesek toborzására, mely toborzás, mint most kiderült, nem volt eredménytelen.
– Baróton és a hozzá tartozó falvakban is megpróbáltunk embereket toborozni, jelenleg összesen negyven személy van, akikre számíthatunk – osztotta meg lapunkkal Lázár-Kiss Barna polgármester.
Az elöljáró hozzátette, amennyiben van még jelentkező az önkéntességre, kérését nem fogják elutasítani, de egyben nyomatékosította azt is, hogy a szolgálatra az elkövetkezőkben jobban oda fognak figyelni, nyilvánvalóan azért, hogy éles helyzetben pontosan tudja mindenki, mi a teendője.
– Ezért egy évben egy-két alkalommal gyakorlatozást szerveznénk számukra, ugyanakkor az sem ártana, ha a tűzvédelem terén is többet tennénk. Népszerűsíteni kellene az iskolákban is az óvintézkedéseket, az intézményekben található tűzoltópalackokat pedig időnként ki kellene próbálni, hogy valóban jól műkődnek-e – húzta alá.
Megjegyezte, a város sürgősségi szolgálata valóban teljesen önkéntes alapon működik, ám a közreműködők számára év végén mégis tudnak némi juttatást adni, létezik erre a célra ugyanis egy pénzkeret, melyből ki-ki részesülhet, aszerint, hogy hányszor önkénteskedett.
Baróton az idei tél egyelőre mentes volt komolyabb tűzesetektől, emlékezetes marad viszont 2016–2017 tele, amikor egy, a város peremén élő, többgyermekes család háza teljesen leégett, és a közigazgatásilag ide tartozó Felsőrákoson is két komolyabb tűzhöz kellett riasztani a szolgálatot. Mindeközben 2015-ben és 2017-ben is gyarapodott a baróti önkéntes szolgálat eszköztára: Németországból tűzoltóautókat kaptak adományba.