Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Látjuk, hogy az önkormányzat költségvetésében a bevételi résznek óriási kiesése lesz, hiszen a helyi illetékek, adók szintjén tapasztalható egy negatív különbözet, mivel kedvezményeket szabtunk meg a vállalkozások megsegítésének céljából. Nagyon sok vállalkozásnak nem sikerült befizetnie a megállapított adót, gazdasági-pénzügyi válságba kerültek. Gondolok itt elsősorban a turizmusban, vendéglátásban, gyógykezelésben, elszállásolás területén tevékenykedő cégekre. Ugyanúgy nehéz helyzetben vannak a kovásznai polgárok is, főleg, akik elveszítették munkahelyüket. Ez hangsúlyosan érinti az önkormányzat jövedelmeit – magyarázta Gyerő József.
Továbbá szembetűnő az is, hogy az árak, a költségek, a beruházások, a bérek napról napra emelkednek, így a jövedelemkiesés mellé költségnövekedés is társul.
– Ezt valaminek az árán lehet csupán egyensúlyban tartani. Ez az ár pedig, ahogyan én látom, sajnos az lesz, hogy a tervezett beruházásokat nem tudjuk majd olyan szinten megvalósítani, mint ahogyan szerettük volna. A fenntartási, működési költségeket le kell fednünk, ami marad, abból beruházunk, fejlesztünk saját forrásainkból, akár társfinanszírozási formában is – vélekedett a polgármester, hozzátéve, reméli, a jövő év első trimesztere végéig alakul annyit a pandémia helyzete, hogy a turizmus újraindulhasson, fellendülhessen, hiszen Kovászna számára ez az elsőszámú gazdasági ágazat.
Ez idáig a törvény előírta, hogy a sürgősségi állapot idejére az önkormányzatok megszabhatnak 50 százalékos adómentesítést azon jogi személyek számára, akik turisztikai céllal használnak épületeket. Módosítás után a törvény lehetővé teszi, hogy a vészhelyzet periódusára is megszavazhasson az önkormányzat 50 százalékos adókedvezményt azokra az épületekre, amelyek magán- vagy jogi személyek tulajdonában vannak, és amelyeket gazdasági, nem pedig lakhatási céllal használnak. „A cél, hogy segítsük azokat a vállalkozásokat, amelyek a járvány okán nehézségekkel küzdenek” – hangsúlyozta Kovászna város polgármestere. Az érintettek az adókedvezmény megítélésének, illetve elfogadásának procedúrája kapcsán keressék a polgármesteri hivatal gazdasági igazgatóságában dolgozó munkatársakat, ők szolgálnak bővebb információkkal.