„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Barót hozzátartozó falvaiban még a Lázár-Kiss Barna András által vezetett önkormányzat kezdte el a ravatalozók építését, és sikerült is azokat befejezni, utolsóként a miklósvárit. Ennek befejezését és környékének rendezését tavaly végezte el a baróti polgármesteri hivatal, leaszfaltoztatva a ravatalozó udvarát, elvezetve az esővizet. A miklósváriak viszont úgy érezték, ennél többet is tehetnének a környék rendezettségéért: a szomszédból vizet vezettek, kijavították a régi kőkerítést, az utcafrontra pedig új kerítést és székelykaput állítottak. Közadakozásból 47 ezer lejt gyűjtöttek össze erre a célra, ami „elismerésre méltó összeg lenne még egy jóval nagyobb település esetében is” – véleményezte a miklósváriak összefogását Barót polgármestere.
A munkát és az adománygyűjtést az egyház és kiemelten annak kántora, a 2020-ban tanácsosi tisztséggel is megbízott Szőcs Sándor szervezte meg, az anyagok beszerzésében, a munkálatokban pedig a baróti önkormányzat is segített.
Benedek-Huszár János úgy vélekedett, a temető képe minden falunak a névjegye, megmutatja, hogy a közösség hogyan viszonyul elhantolt elődeihez, múltjához.