Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az új orgonára Nm. és Ft. Tamás József püspök adta áldását, az új hangszer „tudását” pedig a székelyudvarhelyi Pap Attila orgonaművész mutatta be a hívőknek.
A szentmise végén az is elhangzott, hogy az orgona miként került Kézdivásárhelyre. Dr. Kerekes László plébános szerint a régi hangszerrel sok probléma volt, felmérték, hogy a javítása jelentős összegbe került volna, így úgy döntöttek, hogy inkább az olcsóbb megoldást választják, így vásárolták meg 5000 euróért a dorsteni Franz Breil műhelyből 1963-ban kijövő két manuális és lábbillentyűs orgonát.
A megvásárláshoz szükséges pénzösszeg nyolcvan százalékát az egyházközség állta, a többi pénzt a New Fashion és Zarah Moden nadrággyáraktól, illetve a megyei tanácstól kapták.
Az orgonát a székelyudvarhelyi Pap Zoltán orgonaépítő szerelte fel, amíg a történetét röviden vázolta, addig a hívek vetítettképes előadás révén láthatták, hogy mennyire komplex hangszerről van szó, aminek nem csak az elkészítése, hanem az összeszerelése is nagy tudást és szakértelmet igényel.
A Breil orgonák története egyébként a 19. századig nyúlik vissza, amikor az 1801-ben született Josef Anton Breil belekezdett a mechanikus orgonák építésébe, miután a szakma rejtelmeibe a Grevenbroich-i mester, a híres Fabricius beavatta.