Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Már múlt évben szó esett arról, hogy metropolisz-övezetek létrehozásával próbálnak lépni kisebb települések annak érdekében, hogy hozzá tudjanak jutni nagyobb értékű pályázati pénzekhez. Most Kézdi- és Orbaiszék fogott össze, és több tanácskozás után született döntés arról, hogy miként lépnek tovább. A Kézdivásárhelyen megtartott gyűlésen Fejér László szenátora vázolta, hogy miért volt szükség pontosításokra, ugyanis a metropolisz-övezetek létesítését lehetővé tevő törvény más jogszabályokkal ütközött. Sőt, a politikus szerint egyenesen egymásnak ellentmondó jogszabályok volt szó, illetve a korábban hozott törvények nem harmonizáltak az újonnan hozott rendelkezéssel, de ezen Cseke Attila miniszter segítségével elviekben túlléptek.
Fejér László kifejtette: a metropolisz övezet létrehozásának első hozadéka az lenne, hogy a földgázhálózatot ki tudnák terjeszteni. „Nem teljesen tiszta ebben az esetben sem a rendelkezés, ugyanis nem egyértelmű, hogy hova lehetne nagy összegű támogatást lehívni. Ezt próbáljuk most kibogozni” – mondta arra célozva, hogy a pályázati kiírás nem pontosítja, hogy földgázhálózattal rendelkező települések esetében érvényes avagy sem a kiírás. A szenátor ettől függetlenül erdővidéki elöljárókkal is találkozott hétfőn, ugyanis ott is hasonló övezet létrehozásán gondolkodnak.
A gyűlésen megválasztották az egyesület elnökét is Bokor Tibor polgármester személyében, az alelnöki tisztséget pedig Gyerő József kovásznai elöljáró tölti be. Emellett a vezetőségbe és cenzorként több kézdi- és orbaiszéki polgármestert nevesítettek.
A megbeszélés hozadéka szerint Kézdivásárhely municípium, Kovászna város, Barátos, Bereck, Csernáton, Dálnok, Esztelnek, Gelence, Kászonaltíz, Kézdialmás, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Kommandó, Lemhény, Nagyborosnyó, Ozsdola, Szentkatolna, Torja, Zabola, Zágon községek társulnak a Közösségi Fejlesztési Társulás Kézdivásárhely–Kovászna nagyvárosi övezet létrehozásához. A kakukktojás Kászonaltíz község, ami Hargita megyéhez tartozik. Bokor Tibor polgármester megkeresésünkre elmondta: a szomszédos megye első, Háromszékhez legközelebb eső községének jelenléte nem véletlen: Csíkszereda messze van, például gázhálózat kiterjesztése esetén logikusabb, ha itteni településekkel keres partnerséget. „Én örvendek, hogy a csíkiak is Háromszékhez érzik közelebb magukat” – mondta Bokor Tibor.