Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Édes élet a közösségben
Gábor Éva, a szentgyörgyi Fürge Ujjak kézimunkakör vezetője, aki büszke gidófalvi származására, mint eredeti cukrász mesterségére is, február végén a fondant felhasználásáról tartott bemutatót az étfalvi asszonyoknak annak apropóján, hogy a pályája során elkészített torták fotóiból kiállítás nyílt a volt étfalvi iskola épületében. Lemhényi Katalin tanítónő ötlete volt, hogy a falu asszonyait összehívja, a közös tevékenység igen örvendetes eredménye pedig három különböző (csokis, tejszínhabos, gyümölcsös) torta lett, amit aztán jóízűen elfogyasztottak alkotóik.
Gyengén szimuláltak
Gyengén sikerült a próba-képességvizsga az iskola diákjainak, a 11 diákból 10 írt dolgozatot, románból ketten kapták meg az átmenő jegyet, matematikából négyen, nyilván a gyenge jegyeket nem írják be a naplóba, mert a szülők így szeretnék, és erre lehetőséget ad a vizsga módszertana is. Magyarból hatan írták meg az ötöst, a jobbacska jegyekből a naplóban is megjelenik néhány.