Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanácsosoknak elsősorban rendelkezniük kellett 129.600 lej elosztásáról, a következőképpen: 92.180 lejt kapott a város a diákok ösztöndíjainak kifizetésére, ebből mintegy 60 ezer lej a Baróti Szabó Dávid Líceum tanulóit, a fennmaradó összeg pedig az általános iskolásokat illeti meg. 1420 lejt kapott a város anyagi költségek kiegészítésére, mely összeget szintén elosztanak az oktatási intézmények között. Igaz, a Cimbora óvoda mindössze 210 lejben részesült.
A speciális nevelési igényű gyermekek oktatásának a támogatására már több jutott: ők 36.000 lejt kaptak. Ebből 20.000 lej a Gaál Mózes-iskolát, 16.000 lej a Baróti Szabó Dávid Líceumot illette meg. „Ezek az iskolák szerinti elosztások már a megyei pénzügy által kiküldött javaslatban így voltak leszögezve” – fogalmazott Benedek-Huszár János polgármester.
Ugyanakkor javasolta egy 13.000 lejes összeg átcsoportosítását, mégpedig a polgármesteri hivatal saját anyagi költségeiből a szociális intézkedésekre, ténylegesen a tűzkárosultak megsegítésére, van ugyanis három család, akik igényt nyújtottak be segélyre. Ezek Kovács Vilma és Cári Vilma, akiknek 4000–4000 lej anyagi támogatást nyújtana a hivatal, valamint szomszédjuknak, aki szintén jelentős tűzkárt szenvedett: ő 5000 lej pénzbeli támogatást kap. Mint Benedek-Huszár János hangsúlyozta, azért, hogy még a tél beállta előtt a helyreállítási munkálatokat tudják befejezni. Javaslatát a szakbizottság jóváhagyta, hozzászólás nem volt, a tervezetet egyöntetűen elfogadták.
Ugyanakkor folyik a város magán- és közvagyonának betelekkönyvezése, Köpecen például az összes utca telekkönyvi dokumentációja elkészült.
– Egyúttal szeretnénk a középületeket is betelekkönyveztetni – mondta a polgármester. – És mivel a köpeci tűzoltószertár épületéhez hozzá tartozó terület is jár, ezért a topográfus az utca torkolatát, ahol a szertár van, elválasztotta, és az összterületből 140 m² területet javasolt az épület mellé betelekkönyvezni, mert így lesz az ingatlan egész – fogalmazott.
A szakbizottságok és a tanácsosok is elfogadták a javaslatot.