Túrázni hívnak Kovásznán, a borvizek, források megismerése a cél
Újévi túrára hívják Kovászna város sportolni vágyóit szombaton. Az útvonal rövid és könnyű, ezért egészen a kisgyerekektől az idősekig mindenkinek ajánlják.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miklósvár egy dologban egészen biztosan élen jár: nemcsak Erdővidék, de egész Székelyföld legelső írásban említett települése. Ennek datálása 1211-ből, vagyis pontosan 810 évvel ezelőttről származik, amikor is II. András magyar király a Teuton lovagrendnek adományozott föld határaként említi a települést Indagines Nicolai néven. A falu Erdővidék római-katolikus szegleteként van nyilvántartva, a helybéliek életében ezért nagy jelentőséggel bír az Anna-napi búcsú is, melyet idén az első írásos említés ünnepi alkalmával együtt tartottak.
A templomi búcsú mellett ez alkalommal a miklósváriak búcsúztak öt éve itt szolgáló fiatal lelkészüktől, Fülöp László plébánostól is. Búcsúmiséjén a plébános köszönetet mondott a híveinek, de a környező községek és Barót város polgármestereinek is: mint mondotta, nem volt olyan dolog, amiben ne támogatták volna. Külön köszönet illette Gáj Nándor megyei tanácsost, akinek segítségével a plébánia két pályázatot is benyújtott, felújították az iskolát, illetve új multifunkcionális épületet építenek általuk. A mise végén a plébánostól megható pillanatok keretében búcsúztak a Nagy Adél tanítónő vezette helybéli kisiskolások is, megköszönve az értük tett fáradozást.
Mise után a program a templom előtt ünnepi beszédekkel folytatódott. Történelmi zászlósort is felsorakoztattak a tíz évvel ezelőtt, az első írásos említés 800. évfordulója emlékére állított emlékműnél, ahol Demeter László történész, Erdővidék Múzeumának igazgatója arra szólította a jelenlevőket, hogy tartsák meg újabb 810 évig a szülőföldet, a haza bölcsének, Deák Ferencnek szavait idézve: „Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják. De miről a nemzet, félve a szenvedésektől, önmaga lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz és kétséges”.
– Mi nem adtuk fel, és nem mondtunk le semmiről – hangoztatta Demeter László.
Jakab István Barna, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke úgy vélte, hogy a vidék, és Miklósvár ma is őrzi régi pompáját és hamisíthatatlan történelmi hangulatát, majd az értékek, a hagyományok megőrzésére szólította a helyieket.
Benedek-Huszár János, Barót város polgármestere ez alkalommal búcsúzott Fülöp László plébánostól, akinek szellemisége, mint mondta, hiányozni fog. A helybélieknek azt tanácsolta, nyugodtan kihúzhatják magukat, legyenek büszkék arra, hogy Székelyföld első írásban említett településének lakói.