Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A véczeri emlékműnél tartott ünnepség után a város központjában, a Diákdombon folytatódott a baróti polgármesteri hivatal által szervezett március tizenötödikei rendezvények sorozata.
A toborzót itt is a Csala Kürtje fúvósai fújták, kíséretükben vonultak a Princess mazsorett csoport lányai és a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület huszárjai, utóbbiak egyébként a véczeri emlékűnél is jelen voltak. A huszároknak tisztelgett a város polgármestere, Lázár-Kiss Barna, aztán a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum tanárainak, Sebestyén- Lázár Enikőnek, Kőmíves-Bokor Zsuzsának és Oláh-Badi Alpárnak az előadásában felcsendült a Rákóczi megtérése című dal, bevezetve az ünnepélyt.
Ezután dr. Csige Sándor Zoltán olvasta fel Magyarország miniszterelnökének üzenetét, majd Demeter László baróti muzeológus, történész szólt az ünneplőkhöz. A történész a forradalom eszméiről beszélt: a nemzet egykori kívánságai közül a béke, a szabadság és az egyetértés ma is a legszükségesebbek közé tartoznak, de buzdított arra is, hogy legyünk méltóak magyarságunkhoz, legyünk erősek, hogy a világ népei is észrevegyék: velünk, magyarokkal számolni kell.
Veress Renáta Melinda szavalata után Lázár-Kiss Barna polgármester is arra tért ki beszédében, hogy március ünnepe alkalom arra, hogy figyelmeztessen többek között eleink tanításaira: „Cselekedjünk úgy, hogy érdemes legyen itt élni, dolgozni, családot alapítani. Ne okozzunk csalódást azoknak, akik hittek bennünk” – fogalmazott. Az ünnepély Fülöp László plébános áldásával, majd koszorúzással fejeződött be.
17 órától Erdővidék Múzeumában tartották annak a kiállításnak a megnyitóját, amely a korábbi évek márciusi ünnepeinek egy-egy elkapott pillanatát tárta fényképek segítségével ismét a nézők elé. Demeter László múzeumigazgató röviden az erdővidéki megemlékezések történetéről beszélt, a kezdetektől egészen 1990-ig, amikor a véczeri emlékműnél, mint azt több korabeli fotón is látni lehetett, nagyjából háromezer ember ünnepelte március tizenötödikét.