Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna megyében az első, 24 órás tanfolyamot Bodokon, a polgármesteri hivatal közreműködésével szervezték meg június 7-10. között 11 személy részvételével. A képzés minden olyan személynek szól, a háziasszonyoktól a vállalkozókig, a fiataloktól az idősekig, akik vidéki környezetben helyi gazdasszony konyhában szeretnének gasztropontot létrehozni, akár melléktevékenységként is.
A bodoki területi iroda képviselője Crișan Mária elmondta, a képzés célja, hogy helyi termelőtől, elsősorban saját gazdaságból, bevizsgált terményekből, alapanyagokból készüljön a legtöbb 12 személy számára elkészített ebéd, amelyet a gazdasszony az otthonában szolgál fel a vendégeknek. Hagyományos, helyi jellegzetességű ételek elkészítését szorgalmazzák. A képzés során készített felmérés szerint, hagyományos ételek kategóriában a bodoki csoport például előszeretettel javasolta az ordás palacsintát, a diós-mákos süteményeket, a székely vagy töltött káposztát és a húslevest.
Mivel a gasztropont létrehozása jogi formát von maga után (engedélyezett magánszemély vagy családi vállalkozás), a helyi irodák segítenek a bejegyeztetésben (információkban és a szükséges dokumentumok kitöltésében), ugyanakkor a képzés során a jogi keretrendszer és ételkészítés mellett felvilágosítják a résztvevőket mindarra, amit a gasztropont működése kapcsán tudni kell. Hangsúlyt kap a vendéghez való viszonyulás, a higiéniai feltételek, a tárolási folyamat, a nyersanyagok beszerzése, a vendéggel való megfelelő kommunikáció, valamint hasznos marketing fogásokra, tevékenységük népszerűsítésére is megtanítják a képzésen résztvevőket, gyakorlati példák bemutatásával. A Brassó megyei Bodzavám községben például 14 ilyen gasztropont működik sikeresen. A következő tanfolyamot megszervezését Erdővidéken tervezik.