Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A minorita rendház utcára néző része már le van meszelve, a hatalmas udvaron terepszemlénk során is zajlott egy újabb épületszárny alapjának a kiöntése. Ez az épület a mosdókat és a mellékhelyiségeket fogadja majd be. A munka ütemét jól jelzi, hogy amire körbejártuk az épületet, arra a munkások végeztek is az alap kiöntésével.
A hatalmas ingatlan minden szintén zajlik valamilyen munka, a földszinten egy megyeszékhelyi restaurátor az egykori ebédlő szoborkazettájának a kagylómintázatát állítja vissza, ezt követi majd a mennyezet mintáinak az újrakészítése is. Beke Nándor több érdekes dologra világított rá: meglátása szerint a belső udvar hátsó részén levő épületszárny régebben sokkal alacsonyabb volt, ezt az állítását a helyenként látszó, de befalazott bolthajtásos ablakokkal támasztotta alá. Hasonló volt a helyzet az épület frontján is, ahol a vakolat leverése után jól látszottak a korábbi ablakok befalazott nyílásai.
Ő hívta fel a figyelmünket a hátsó szárny udvarra néző részén egy érdekes kőelemre is, ami a vakolat lebontása után került elő. Egy teljes, durván megmunkált kőből készített szoborra, mely vélhetően egy szerzetes fejét ábrázolja. Nem féldombormű, így valahonnan máshonnan kerülhetett az épülethez. A kőfej egy ablak fölött helyezkedik el, és építőelemként kerülhetett a falba, mivel ez is be volt vakolva. Most érdekességként szabadon fogják hagyni – magyarázta a szakember. A restaurátor elmondta azt is, hogy a folyosókon látható, a boltívek tövét díszítő stukkókat mind kézi munkával készítik el, nem használnak öntősablont, ezért nem egyformák.
A belső udvar két oldalát teljesen lefestették, már most látszik, hogy mennyire pazar lesz az épület a befejezését követően.