„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Nemzeti Identitástábor lényege – mint azt neve is sugallja –, hogy a szervezők Nagymagyarország területét veszik alapul, az elszakított országrészekből és az anyaországból is hívnak résztvevőket, a kirándulócsoportokat gyerekek, fiatalok, felnőttek, nyugdíjasok vegyesen alkotják. A kisebbségeket célozzák meg, és a találkozásra helyezik a hangsúlyt – ismertette Bartok Botond, a Hamuvirág táncegyüttes részéről.
Nem egyetlen ponton zajlik a tábor, minden évben az adott helyszín minél több települését, nevezetességét igyekeznek bemutatni – az esztelneki csoport első évben Magyarországra utazott, ahol múzeumokat, nagyjainkhoz kapcsolódó emlékhelyeket, szülőházaikat, nevezetes városokat kerestek fel. Hasonlóképpen zajlott az idei, 2022-es kiadás is, ám ezúttal Székelyföld és Csángóvidék került középpontba, beleértve a bákói csángó vidéket is.
A gazdag programból egy napra házigazdai szerepet vállalt Esztelnek is, egy vasárnapon a község látta vendégül az összes táborozót, mintegy 120 főt. Bemutatták a község gazdag kulturális életét és örökségét, nevezetességeit, majd traktorokkal, terepjárművekkel utaztatták fel őket Csángótelepre, ami életre szóló élményt jelentett számukra, hiszen a táborozók zöme számára ismeretlen volt az ilyenfajta magashegyi kiruccanás. Az emlékezetes napot közös, jó hangulatú bográcsozással zárták, majd a táborozók visszatértek egyik szálláshelyükre, Kézdivásárhelyre. Ott összesen négy éjszakát töltöttek a résztvevők, kettőt pedig egy bákói helyszínen, ezekről a kiindulási és érkezési pontokról csillagtúra-szerűen keresték fel a környék látnivalóit.
A tábor egyik jellegzetessége, hogy a résztvevőket „útközben” veszi fel a közös tábori busz, és ugyanígy érkeznek vissza, így minden résztvevő csoport otthonában lehetőség van a búcsúzásra – az esztelneki gyerekeket is „házhoz szállították”, ami alkalmat adott egy rövid beszélgetésre, koccintásra, a jövő évi viszontlátásig.
A tervek szerint jövő évben ismét Magyarország lesz a Nemzeti Identitástábor helyszíne, és újra a résztvevők között lesznek a Hamuvirág tagjai is.