Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Új támogatási formával ösztökélik a 2018-as évfolyam végzőseit, hogy minél hamarabb munkába álljanak. A részleteket Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal igazgatója ismertette a sajtóval.
Ha az iskola elvégzésének dátumától számítva 60 napon belül munkába áll a fiatal, meghatározatlan idejű munkaszerződést kötve, és legalább egy évet dolgozik, 1500 lejes támogatásban részesül. Ha mégis megszakadna a folyamatosság a munka mezején, de egy hónapnál hamarabb újra elkötelezi magát, szintén meghatározatlan időre, még mindig megkaphatja a juttatást a fiatal, miközben az alkalmazóik is kapják a nekik járó támogatást. Az 1500 lejt két részletben fizetik, felét munkába álláskor, felét pedig a 12 hónapos munkaviszony leteltével adják kézbe.
Amennyiben nem állnak munkába a végzősök, csupán regisztrálnak az előírt 60 napon belül, az eddigiekhez hasonlóan, 6 hónapig jogosultak a havi 250 lejes segélyre.
Nemcsak a végzősökre figyel a kormány, a kallódó, hiányosan iskolázott, de még nem is dolgozó 16–26 éves fiatalokkal is évek óta foglalkozik. A munkaerő-foglalkoztatási hivatal felmérést végzett ezen fiatalok körében, a válaszok alapján könnyen, közepesen és nehezen vagy nagyon nehezen foglalkoztatható titulust kapott mindegyikük, akit megtaláltak, hiszen sokan már nincsenek az országban, de semmilyen más nyilvántartásban sem szerepelnek. Közülük 19, illetve 28 személy tartozik az első két csoportba, 282 és 448 az utóbbi kettőbe. Azoknak a civil szervezeteknek és intézményeknek, amelyek ezekkel a fiatalokkal foglalkoznak, és ehhez pályázattal igényelhető erőforrásokat is bevonnak, minden esetben láttamoztatniuk kell a projektet a hivatallal január végéig. <