Amolyan Bekemenet izuk van, helyi kiadasban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szentgyörgy ilyenkor a legszebb
A lovas, zászlós, fúvószenekaros felvonulás a város felső és alsó részéből menetelt a központ felé, a főtéren már tömeg várta érkezésüket. 15 órakor a cserkészcsapatok, majd a hagyományőrző huszárok lovas felvonulása után a Szózat dallama töltötte be a teret. Kolcsár József színművész, a műsor konferansziéja köszöntötte a megjelenteket.
A város több középiskolájának diákjai járultak hozzá szavalattal, énekkel, tánccal az ünnepi hangulathoz, így elsőként a Mikes Kelemen Líceum kórusa, majd sorban a Plugor Sándor-iskola két diákja, végül a Székely Mikó Kollégium tanulói és a Kincskeresők Néptáncegyüttes léptek fel, megteremtve a keretet Antal Árpád András szentgyörgyi polgármester ünnepi beszédének.
– Közösségi vezetőként számomra ez a legfelemelőbb ünnep, számomra ma legszebb a város – mondta a polgármester. Mégsem volt felhőtlen a hangulat, Antal nagy teret szentelt beszédében az ukrajnai háborúnak, tekintettel az érintett kárpátaljai magyarságra. Ugyanakkor a népszámláláson és a magyarországi választásokon való felelős részvételre biztatta a jelenlevőket.
Premierként élőben közvetítették Budapestről Orbán Viktor magyar miniszterelnök ünnepi beszédét is. Az ünneplők a magyar és a székely himnusz eléneklésével zárták a megemlékezést.
„Hallassuk a szavunkat mi is!”
Kézdivásárhelynek mindig kiemelt ünnepnapja volt március 15-e, a környező falvak látványos lovas felvonulása révén is, amely az ország határain túl is elvitte a céhes város hírét. Idén végre újra az igazi lehetett ez a nap, és ez rég nem látott tömeget vonzott a főtérre, ahol a megemlékezés a hagyományoknak megfelelően az iskolák felvonulásával indult 11 órakor, majd következett a sokak által várva várt műsor, a hagyományőrző huszárok, csapatok és a környező falvak képviselőinek bemutatkozása, amely ezúttal is látványosnak bizonyult. A tömeg ezt követően némiképp megritkult, de így is sokan voltak jelen a Gábor Áron-szobornál zajló városi ünnepi műsoron, amelyet a Székelyföldi Magyar Szablyavívó Iskola nyitott meg, és amelyben szerepet vállalt Nagy-Babos Rebeka énekes, Bajkó Edina színművész, a szónok- és szavalóversenyek nyertesei: Kelemen Ottó és Szekeres Anna, valamint a KRK Band (a Református Kollégium Ruszka Sándor vezette zenekara) és a Tanulók Klubjának fúvószenekara. Köszöntőt mondott Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere, valamint Vincze Loránt európai parlamenti képviselő.
„Ha őseink szótlanul, önmagukba roskadva, csendben vártak volna egy szebb jövőre, ma talán mi sem állnánk itt. Mert a hallgatással meghalt volna egy nép, egy nemzet, a mi nemzetünk. (…) A hallgatás, a csend lehet kényelmes, de a történelem során szükség volt emberekre, akik fölszólaltak, megtörték a csendet. Hallassuk tehát a szavunkat mi is!” – emelünk ki egy gondolatot Kelemen Ottó szónoklatából.
A rendezvény Beder Imre református lelkipásztor és Olasz Béla segédlelkész áldásával, himnuszaink eléneklésével és koszorúzással ért véget.
Megszokott formában Kovásznán is
A fürdővárosban is a koronavírus-járvány előtt megszokott helyen – Supercoop előtti téren – és módban ünnepeltek március 15. alkalmából. A környező településekről érkező küldöttségek, a kovásznai szekeresek, lovasok 13.30-kor gyülekeztek a Dózsa György utcában, onnan vonultak fel a városközpontba, ahol 14 órakor kezdődött az ünnepség. Az egybegyűlteket Butyka Gyula kulturális referens köszöntötte, majd Péter Arthur katolikus plébános szólt a jelenlévőkhöz. A továbbiakban Lukács Bencze Ákos vezető konzul tolmácsolta Orbán Viktor miniszterelnök üzenetét, de beszédet mondott Vincze Loránt EP-képviselő, illetve Gyerő József polgármester is. Szónokolt Molnár Júlia Anna, a Március 15. üzenete című diákszónok-verseny győztese. Beszédében kiemelte, a mostani nehéz idők erős embereket szülnek majd, az erős emberek pedig elhozzák a jó időket. Az ünnepi hangulatot a barátosi fúvószenekar, a református férfidalárda, valamint a Kőrösi Csoma Sándor Líceum Magnificat gyerekkórusa biztosította. Záró imát Orbán Lajos lelkipásztor mondott, ami után a Belvárosi Református Templom udvarán lévő emlékmű megkoszorúzása következett. Az ünnepség az esti gálaműsorral ért véget Kovásznán.
Főhajtás Köpecen, Baróton és a véczeri emlékműnél
Március 15-e verőfényes nap volt idén Erdővidéken, ahol több helyszínen is fejet hajtottak a megemlékezők 1848–49 hősei előtt. Délelőtt Köpecen kezdődött ünnepi istentisztelet, melyen Nagy Károly Kázmér tiszteletes a magyar nemzet méltóságának, önbecsülése ünnepének nevezte március 15-ét, igehirdetésében arra intett, figyeljünk gyermekeink, ifjaink szabadságára is ezekben a napokban, hiszen a jövő az övék: „jövőbe lépni csak az ifjúság kapuján lehet”.
Baróton Baikó Lajos honvédtiszt emlékművénél zajlott megemlékezés a Baróti Szabó Dávid Líceum diáktanácsa, illetve a tantestület szervezésében. Ünnepi beszédet Derzsi Ráduly Kázmér iskolaigazgató mondott, a diákok énekeltek, szavaltak. Ezután rendezett sorokban, zászlókkal a véczeri emlékműhöz vonultak, ahol a már ott várakozók tapssal fogadták őket. Taps fogadta a felvonuló köpecieket, ürmösieket és másokat is. Ünnepi beszédet itt Gál Károly képviselő és Benedek-Huszár János polgármester mondott, szép dalos műsort a köpeci református dalárda és a Gaál Mózes-iskola Gyöngyharmat kórusa mutatott be. A Nemzeti dalt Oni Adorján ürmösi diák szavalta el. Imát Palkó Zalán Koppány felsőrákosi tiszteletes mondott.
Amolyan Bekemenet izuk van, helyi kiadasban.
Ezek olyan sablonra gyartott megemlekezesek, hogy felesleges elmenni ra, mert ha eloveszed a 3 evvel ezelott cikkeket is, ugyanezt mondak, csak maximum a nevek valtoztak, de van ahol az sem, mert ugyanazok az emberek allnak szinpadra, ugyanazon a politikusok ulnek a szekeren stb…..