Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 1956-os magyar forradalom kitörésének évfordulóján, október 23-án délben előbb a polgármesteri hivatal falán elhelyezett Gloria Victis emléktáblára kerültek fel a tisztelet koszorúi.
A helyszínen a Volt Politikai Foglyok Szövetségének elnöke, Török József elmondta, az 56-os forradalom után a szocialista államokban mindazoknak, akik szolidarizáltak a forradalmi eszmékkel, zaklatásban és börtönbüntetésben volt részük. Az emléktábla nem csak előttük tiszteleg, hanem mindazok előtt, akiknek politikai „bűncselekmények” miatt kellett megtorlást elszenvedniük.
Tóth Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester, illetve a volt foglyok képviseletében Puskás Attila és Zsók László helyezett el koszorút, majd a tisztelgők átsétáltak a Csíki utcába, Szalay Attila szülőházához, ahol szintén koszorúztak. Szalay Attilát a Székely Mikó Kollégium diákjai ellen indított perbe keverték bele 1958-ban, hogy egy felnőtt részvételével nagyobb nyomatékot adjanak az elkövetett bűnöknek – ismertette Török József a történelmi tényeket. Szalay végül 29 évesen a szamosújvári börtönben, gyomorfekélybe halt bele, orvosi ellátás híján, ott is van eltemetve a rabtemető közös sírjába, utólag kapott egy külön sírhantot és fejfát.
Fotó: Vargyasi Levente