Az angol nyelv tanulása hajtotta, de utazni is szeret
Az év önkéntese címet 2024-re a zabolai Gál Bíborka érdemelte ki a Zöld Nap Egyesüle...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2020-ig 200 millió euró pályázati pénz folyik be Kovászna megyébe a háromszéki települések infrastrukturális fejlesztésére. Bár „lehetett volna több is”, azért ez nem elhanyagolható összeg, akár felhívást jelenthet a cégeknek is, hogy készüljenek, hisz jó lenne, ha ezt a pénzt ők kapnák meg – hangzott el a múlt heti megyeinfón.
Tamás Sándor megyetanácselnök elmondta: a legnagyobb összeg a vidéki fejlesztések országos programjából jön.
– Akárhogy is nézzük, a megye lakosságának 55 százaléka vidéken él, olyan körülmények között, hogy a városon élők több mint háromnegyedének szintén szoros vidéki kötődései vannak, ezért a vidéki települések fejlesztése elsődleges fontossággal bír – mondta a tanácselnök.
Kiemelte: vannak jó példák, amelyek állandóan sikerrel pályáznak, például Bodok, Bardoc, Bereck, és vannak olyan települések, összesen öt a megyében, ahonnan egyetlen pályázat sem érkezett, ezek Nagyajta, Kézdiszentkereszt, Kézdialmás, Szentkatolna, Sepsibükszád.
A legnagyobb összegre, 30 millió euróra, Uzon község pályázott. A Kovászna megyei települések összesen 105 pályázatot nyújtottak be, amelyek összértéke eléri a 200 millió eurót.