A templom körüli fák kivágásától tartanak Zalánpatakon
A katolikus templom és a környezete tervezett felújítása osztja meg Zalánpatakon a k...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Humán Erőforrás Operatív Program új kiírása a hátrányos helyzetű fiatalokat próbálja helyzetbe hozni a vissza nem térítendő támogatással, ugyanis az unióban a gazdasági változások által igen veszélyeztetettnek találják a 16–19 éves korosztályba tartozókat, akiknek nincs munkahelyük, és nem is tanulnak. A NEET kategóriába tartozás egy (átmeneti) állapot, előfordulhat, hogy egy fiatal dolgozott ugyan valahol, de elveszítette munkahelyét, újat még nem talált – magyarázta Grüman Róbert, a Startup Covasna Egyesület egyik alapítója.
A pályázatra jelentkezőknek egyszerre kell teljesíteniük a következő feltételeket: a 18–29 év közötti korcsoportba tartozzanak (céget ugyanis csak nagykorúak alapíthatnak), legyen 12 osztályos végzettségük (akár érettségi nélkül is), ne legyen tulajdonrészük cégben. NEET-státusukról a Kovászna Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Hivataltól kell igazolást igényelniük.
Mint Grüman Róbert elmondta, a pályázat meghirdetése óta eltelt 10 napban már nagyon sok érdeklődő kereste meg őket, miután előzetesen kitöltötték a startupcovasna.ro honlapon levő kérdőívet. Kérdéseik elsősorban az eligibilitást firtatták, több érdeklődő egyetemista és alkalmazott tehát kiesett a célközönségből. A fiatalok arról is kérdezősködtek, hány embert kell foglalkoztatniuk, és mennyi ideig, saját üzleti ötletükre nyerhetnek-e támogatást. A pályázat ugyanis megfogalmaz egyes kivételeket, például nem igényelhető pénz néhány mezőgazdasági jellegű tevékenységi körben (élelmiszer-feldolgozásra). Viszont a megkérdezett szerint a huszonévesek nagyon életképes üzleti ötletekkel is előrukkoltak.
– Sokszor a száraz pályázati feltétek elbátortalanítják a fiatalokat a részvételtől, és való igaz, egy uniós pályázatban nem könnyű elszámolni a pénzzel, de az előző start-up programok keretében nagyon sok fiatal sikeresen megvalósította üzleti tervét. Néhányat közülük az egyesület Facebook-oldalán is bemutattunk. Eddig összesen több mint 200 vállalkozás született a megyében a korábbi kiírásoknak köszönhetően – mondta Grüman.
A toborzási szakasz lejárta után a jelentkezőknek részt kell venniük a vállalkozásfejlesztési képzésben, amit a szigorú megszorítások enyhültével szerveznek meg, majd az ezt követő üzleti tervek versenyében dől el, ki az, akivel – vélhetően jövő nyár elején – tényleges támogatottként szerződést kötnek. <<