eMAG: légkondi, pörkölt-készítő gép, kék papagájok ára – a keresés soha nem áll le (X)
2024-ben a román ügyfelek tisztítószereket rendeltek, légkondicionálókat kerestek, d...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mindazok jelenlétében, illetve mindazokat megidézve, akik megrajzolták az 50 éves intézmény arcát, gálaműsorral ünnepelték meg csütörtökön a Tamási Áron Színház nagytermében a Művészeti és Népiskola fél évszázados fennállását.
„Az alapító okirat szerint a Művészeti Népiskola azért jött létre, mert a közösségnek ez az igénye. A 100. évfordulónak a megérését is az biztosíthatja, ha az intézmény továbbra is a közösség szolgálatának rendeli alá magát” – mondta bevezetésképpen Gáj Nándor igazgató, majd színpadra szólította azokat az oktatókat, akik több évtizedes munkájuk és tehetséges diákjaik által öregbítették az intézmény hírnevét: Vadász Juditnak, Benkő Gizellának, Szinte Csabának, Cserkész Bélának, Könczei Csabának nyújtott át elismerő oklevelet, majd Tamás Sándornak és Henning Lászlónak, a megyei tanács elnökének és alelnökének is köszönetet mondott, előbbinek a folyamatos támogatásért (a Művészeti és Népiskola a megyei tanácsnak alárendelt intézmény), utóbbinak azért, mert a felmerülő gondokat folyamatosan megoldotta. A tanácselnök, aki a felnőttképzési programokat kiemelten fontosnak tartja, úgy jósolta, a jövőben nőnek a népiskola feladatai, ehhez pedig az erőforrásokat is megígérte.
Gáj Nándor azt is elmondta, az 50 év számos következtetést és számos további feladatot is hordoz. „Ma már nem elég egy népiskolának az, hogy csupán egy irányvonalat kövessen, egyre erőteljesebb az igény arra, hogy a művészeti oktatáson kívül a hagyományos népi mesterségekkel foglalkozzanak oktatóink, ugyanakkor nem feledkezhetünk meg azokról sem, akik szakmát tanulnának. Amikor a vállalkozói szféra munkaerőhiányra panaszkodik, lépnünk kell, ezért a szakmai oktatás sokszínűsítésén dolgozunk: pincér-, szakács-, sommelier-, barista-, fényképész-, fotófeldolgozó-, szabászati és varrótanfolyamokat szervezünk, a továbbiakban pedig ezt az irányt is bővítjük. Úgy érzem, van ezek iránt érdeklődés, ami számunkra egyben motiváció is, hogy további új utakat keressünk a meglévők mellé” – emelte ki az igazgató.
A gálán megemlékeztek az intézmény volt igazgatóiról is: Orbán Dezső és Kónya Ádám már nincsenek közöttünk, de Gáll Borbálának, Lakatos Bélának, Musáth Gyulának, Szabó Gábor, Szilágyi Bélának egy kézfogás kíséretében személyesen mondhatott köszönetet a jelenlegi vezető. A nemzedékeket formáló Szilágyi Zsolt karnagynak és feleségének, Szilágyi Máriának szánt oklevelet fiuk, Szilágyi Herbert Zsolt vette át.
Jelenleg 5 városban és 8 községben folynak a népiskola tanfolyamai, de ezeken kívül a működtetők átvették a zabolai Csipkés tábort és használatba kapták az árkosi képzőközpontot is, ahol ugyancsak folyik a tartalmi építkezés.