Gondoltam feltaláltátok a spanyolviaszt! ’91 óta van rá törvény, hiába!
89 előtt nem sok elvtárs hőbörgött részegen az utcákon!
Most több a kóbor 2lábú, mind az eb! Hangosak, bűdösek, a büntetést ha kapnak is a fehérekkel fizettetik!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 1991. évi 61-es számú törvény értelmében Romániában, közterületen tilos az alkoholfogyasztás. A tiltólistán közutak, parkok, stadionok és sportpályák, kulturális intézmények – külön kiemelten színházak –, üzletek és hasonló gazdásági egységek szerepelnek, valamint minden tömegközlekedési eszköz, buszpályaudvar, vasútállomás és repülőtér, legyenek azok állami vagy magántulajdonban.
Ezeken a nyilvános helyeken alkoholt csak olyan külön kijelölt területeken lehet fogyasztani, amelyeket a helyszínek vezetősége határoz meg. Ez lényegében annyit jelent, hogy kivételt képeznek turisztikai vendéglátóhelyek, mint például éttermek, bárok és diszkók. Az említett kivételek nyilván nem vonatkoznak a kiskorúakra, hiszen 18. életévüket be nem töltöttek számára alkoholfogyasztás mindenütt tilos.
Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője ehhez annyi pontosítást fűz hozzá, hogy ha valaki spiccesen, vagy akár részegen közlekedik az utcán, még nem büntetendő. „A helyzet akkor változik, ha a megbontott szeszesitalos üveg van az illetőnél, és ehhez nem föltétlenül kell ittasnak is lennie” – magyarázza.
Amennyiben valaki józanul, a kezében egy fél üveg itallal megy valamerre, nyilván nem büntetendő, azonban ha például egy padon ül, kezében a megbontott sörrel, az már legalább magyarázatot igényel, és adott esetben akár 500 lejjel is bírságolható.
„A körülményeket vesszük figyelembe: ha egyértelmű, hogy az illető fogyasztotta is a nála lévő italt, az kihágásnak minősül. A fenti példát tovább boncolgatva: ha valaki máshol részegedett meg, és úgy ül a padon, az nem büntetendő, de ha ott helyben ül egy megbontott üveg itallal. részegen, akkor elég egyértelmű, hogy nem sétálni indult. Természetesen bejelentésekre is kiszállnak a kollégák, minden esetet kivizsgálunk, azt javaslom, hogy akinek panasza van, hívja a 0800 800 767-es zöldszámot, vagy írjon Whatsappon a 0739 886 992-es számra” – tanácsolja a helyi rendőrség vezetője.
Romániában az ittas állapotot tehát nem büntetik akkor sem, ha az illető közterületen tántorog. Amennyiben viszont ittasan rend- és csendháborítást követ el, ezért már felelősségre vonható.
Fotó: Kocsis Károly
Gondoltam feltaláltátok a spanyolviaszt! ’91 óta van rá törvény, hiába!
89 előtt nem sok elvtárs hőbörgött részegen az utcákon!
Most több a kóbor 2lábú, mind az eb! Hangosak, bűdösek, a büntetést ha kapnak is a fehérekkel fizettetik!
Ha nem érik tetten , S tanú nincs , az már visszaélés.Ülhet 3 napig màmoroson egy megbontott sörnél S legyen alkoholos .mert a 0,00 nem büntetendő.Hogy részeg vagy ittas azt miből állapítja meg egy rendőr?