Ideje volt már, évek óta a kedvezményes leárazott termékeket drágábban teljes áron kellett megfizetni. Ha több dolgot vettél csak otthon tűnt fel. De még sok ilyen üzlet van a városban.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hatóság ellenőrei október 30-án jártak a sepsiszentgyörgyi Penny áruházban és ott arra figyeltek fel, hogy egyes előrecsomagolt zöldségek – krumpli, hagyma – súlya kevesebb a címkén feltüntetettnél. Az is bebizonyosodott a kasszánál, hogy a polcon 14 %-os árengedménnyel hirdetett áru valójában mégsem kedvezményes, hiszen a kiírt 46,69 lej helyett 54,89-et számláztak. Azt is kifogásolták a fogyasztóvédők, hogy a konyhai eszközök a címke szerint rozsdamentes acélból készültek, míg valójában krómból voltak.
A hatóság ugyanakkor közölte, hogy a Lidl áruházláncnál is országszerte ellenőrzéseket tartottak a fogyasztóvédelmi felügyelők: 295 egység meglátogatásának az eredménye 113 figyelmeztetés, 757 büntetés, amelyek összértéke 7,5 millió lej, 23 üzlet ideiglenes bezárása, a déli megyékben 11 üzlet tevékenységének féléves időtartamra vagy egy évre szóló felfüggesztése.
A Lidl áruházakban is találtak a címkén feltüntetettnél kisebb súlyú termékeket, de az összecsomagolt termékek darabonkénti árulása is szabálytalan volt. Az ellenőrzök a tisztaság hiányát észlelték a hűtőkben, a sütőtálcákon, a földön, a pékáruk tárolásának körülményeit kifogásolták, de lejárt szavatosságú termékeket is találtak, illetve azt is büntették, ha a címkéken az összetevők nem voltak feltüntetve, román nyelvre lefordítva, vagy nem nem egészen az volt a termékben, mint amit a felirat tartalmazott, például csokoládé helyett kakaót és növényi eredetű olajat tartalmazott.
Sepsiszentgyörgyi cégeket is megbírságolt a napokban a Kovászna megyei fogyasztóvédelem, a Bem-Balogh üzletnek 4000 lejt kell fizetnie, mert az ellenőrök lejárt szavatosságű élelmiszereket találtak az üzletben és több áruról hiányzott a román felirat. Egy pékséget (Zoemia kft.) pedig azért büntettek meg, mert a kenyeret szállító és egy faluban büféskocsiból áruló alkalmazott tulajdonképpen a cég villanyszerelője volt, aki nem volt kiképezve élelmiszerek kezelésére és védőfelszerelése sem volt.
Fotó: Kovászna megyei fogyasztóvédelem
Ideje volt már, évek óta a kedvezményes leárazott termékeket drágábban teljes áron kellett megfizetni. Ha több dolgot vettél csak otthon tűnt fel. De még sok ilyen üzlet van a városban.
Érdekes, a Bertis valahogy kimaradt….
A Bertis helyi ertek 🙂
a birodalmakat csinalok uzleteinek minden gazemberseg szabad….nepirtas meg az agyat kirazo sepergeto gepeikkel is…..