Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tüdőgyulladásos koronavírus-fertőzésen átesettek még hosszú ideig küszködnek a tüdő hegesedése miatt bekövetkező légzési elégtelenséggel, de előfordult, hogy az íz- és szagérzékelés hónapok után sem tért vissza korábbi szintjére. Szívkárosodás, szívizomgyulladás alakulhat ki még a betegséget tünetmentesen átvészelőknél is, de depresszióról és még fülzúgásról is tudunk, éppen a Fejér Szilárd említett bejegyzéséből.
Utóbbi eset kapcsán ragadott billentyűt, miután kiderült, hogy az erről panaszkodó személy vérében az antitest-tesztek kimutatták, hogy valamikor (tipikus tünetekkel ugyan, de PCR-teszt nélkül) átesett a Covid-fertőzésen házi karanténban, és tartós fülzúgása (hallóideg-károsodása) okaként csak a betegség azonosítható.
Részletesebb magyarázattal szolgál erre egy még nem közölt tanulmány, amelyre Fejér Szilárd hivatkozik. Eszerint a SARS-COV2 vírust semlegesítő antitestek ugyan jelentősen csökkennek a volt betegek szervezetében (ha egyáltalán termelődtek), de egyes betegek vékonybél-biopsziáiban még több hónappal az akut fertőzés után is felfedeztek megbújó vírus-fehérjéket, sőt magát a vírust is, ez pedig az ún. B-memóriasejteket folyamatosan antitestek termelésére készteti a szervezetben. Ez lehet a hosszú távú hatások egyik lehetséges magyarázata a kutató szerint.
Közli ugyanakkor, hogy „a koronavírus-fertőzésen átesett betegek hosszú távú orvosi monitorizálását Romániában decembertől az egészségbiztosító állja, méghozzá úgy, hogy más krónikus betegekhez hasonlóan (onkológiai, diabétesz stb.) a kezelőorvosa olyan küldőpapírt állíthat ki, amivel akkor is lehet laboratóriumi ill. egyéb ambuláns vizsgálatokat végezni mindenféle egészségügyi szolgáltatónál, ha éppen ezeknél elfogyott a rendelkezésre álló keret.”