Gyerekrajzok a sepsiszentgyörgyi színház homlokzatán
Gyerekrajzok díszítik a december 20-án, pénteken este a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Magyarország terültén újra fertőzésgócpontok alakultak ki, így Romániában megint készenléti állapot van az afrikai sertéspestis miatt. A legnagyobb veszélyt a halálos kór mellett a feketézők jelentik – tudtuk meg.
Dr. Sikó-Barabási Sándor megyei főállatorvos érdeklődésünkre elmondta, tudomása szerint Magyarországon 5 sertéspestises fertőzési gócpont van, a betegség szerencsére eddig még nem terjedt át Románia területére.
– Országos, magas szintű riadó van elrendelve. A fertőzés vérszívókkal, vérrel, hússal, hústermékkel, érintkezéssel terjed. Legutóbb becsempészett hústermékekkel jutott be a sertéspestis az ország területére. Ez a legnagyobb gond: a feketén vásárolt, határon áthozott hústermék. Éppen ezért a határ menti megyékben nagyon szigorúan ellenőriznek, a határon áthozott hústerméket elkobozzák, megsemmisítik. Országos szinten házi és vaddisznónál végzünk bevizsgálásokat (például lőtt, elpusztult, beteg állatoknál) – részletezte.
Hangsúlyozta, a megelőzés egyik fontos mozzanata idejében megtalálni az esetlegesen beteg, fertőzött egyedeket, mert így nehezebben terjed tovább a fertőzés. Ezért is kritikus fontosságú a gazdák részéről az együttműködés a hatóságokkal: a gyanús eseteket, beteg, elhunyt állatokat azonnal kell jelezni a megyei állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóságon.
Dr. Sikó elmondta: az elmúlt hónapokban is találtak olyan szállítmányokat, amelyek kísérőpapírjain az szerepelt, hogy a sertések határ menti megyékből származnak, ám az állatoknak magyarországi fülszámuk volt. <