Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétvégén rendezték volna meg – immár 17. alkalommal – a Háromszék Fajbaromfi és Kisállattenyésztők Egyesületének közkedvelt, népszerű kiállítását, de a madárinfluenza-járvány, valamint a szomszédos megyékben is azonosított, fertőzött vadlúd miatt a hatóságok lefújták azt.
Nem lehet tudni, mikor oldják fel a megyét is érintő vesztegzárat, de egy biztos, idén már nem szervez más kisállatexpót, ugyanis a tenyésztés szempontjából a tavasz a megfelelő időpont erre.
A szentgyörgyi egyesület egyébként 49 tevékeny tagot számlál, Bartha Balázs egyesületi elnök annak örvend a leginkább, hogy zömében fiatal tagokkal gyarapodtak tavaly.
– A fajbaromfi- és kisállattenyésztésből nem lehet megélni, ez csupán hobbi. Természetesen a kiállításokon való részvétellel, a szakma előtti bemutatkozással el lehet ugyan érni, hogy az állomány önfenntartó legyen – ne kelljen zsebből fizetni a takarmányt –, ám a megélhetés továbbra is egy álom marad. Jómagam nem ismerek olyat, aki csak ebből élne – részletezte az egyesületi elnök. Érdekességképpen elárulta, hogy az új tagok főképpen tyúkokkal, nyulakkal foglalkoznak, sokkal kevesebben tartanak galambokat: ez utóbbit inkább az idősebb nemzedék részesíti előnyben. <