Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
O któber 6-án megrázó történelmi eseményre emlékezik a magyar nemzet, hiszen 1849-ben ezen a napon végezték ki a szabadságharc 13 honvédtisztjét Aradon, Pesten pedig ugyanekkor hajtották végre a gróf Batthyány Lajos egykori miniszterelnökre kiszabott halálos ítéletet. Háromszék közössége Zalánpatakon rótta le végtisztességét egy olyan atyafi előtt, aki félelmet nem ismerve küzdött a szabadságért, hazájáért élete árán is.
„Illő és méltó, hogy Kassay Lajos honvédőrnagy Mária országának ebben az Erdélynek nevezett szegletében, az anyaföldben legyen eltemetve, hiszen innen származott. Az első világháború poklából és az orosz fogságból visszatérve az önkéntesekből verbuválódott Székely Hadosztály kötelékében egy olyan történelmi pillanatban vállalta a haza és szülőföld védelmét, amikor a belső ellenség szétzilálta a hadsereget, és kiszolgáltatta Magyarországot a megszállására készülő külső ellenségnek. Amikor a román csapatok önkényesen átlépték a nemzetközi egyezményekben meghatározott demarkációs vonalakat.
Amikor Erdélyben fosztogattak és raboltak” – mutatott rá ft. Csapai Árpád Szilárd, az ünnepi szentmisét ft. Boldizsár Ferenc mikóújfalusi és ft. Gábos Zoltán málnásfürdői plébánossal, a zalánpataki római katolikus templomban koncelebráló csíkszeredai egyetemi lelkész. Mindezért arra kérte az újratemetésen résztvevőket, hogy az őrnagy úr tiszteletére magukkal hozott szál virággal együtt, az erdélyi magyarok nevében a szívük szeretetét is helyezzék a sírjára.
„Dicső nap a mai Zalánpatak életében, hiszen nagy szülöttje, a hős katona, Kassay Lajos őrnagy hazatért, hazahoztuk. Kevés szabadságharcosnak adatik ez meg, hogy itthon, szülőföldjén kapjon végső nyughelyet, sok esetben ismeretlen tömegsírokban, névtelen fejfák alatt, idegen földön nyugszanak. Mi azokat a hősöket tiszteljük, akik mindenkor kiálltak a magyar nép szabadságáért, akik mindezért képesek voltak szembeszállni a mindenkori ellenséggel, akik éle-tük árán sem tagadták meg szülőföldjüket. Mi az ő sorsukból tanultuk meg, hogy küzdeni kell mindenáron azért, hogy otthonunk és jövőnk legyen” – fogalmazott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a megemlékező szentmisét követő tiszteletadáson.
A Zalánpatak szellemi és tárgyi emlékeit kutató Préda Barna hat éven át dolgozott az őrnagy hazahozatalán. Az exhumálás kapcsán elmondta, a díszegyenruhába eltemetett Kassay Lajos szíve felett bőrkötéses imakönyvet találtak. Az őrnagy élete példa arra, hogy a honszeretet, Isten és a vallás szépen megférnek egymás mellett.
Szotyori Angéla, Málnás község polgármesterének beszéde után Kassay oldalági leszármazottja, Bedő Zoltán mondott köszönetet a család nevében mindazoknak, akik hozzájárultak a nagy előd hazahozatalához. A templomkertben a jelenlevők megtekinthették Kassay Lajos életét és emlékezetét bemutató képösszeállítást, a szertartást követően pedig a kultúrotthonban István Ildikó és barátai katonadalokat adtak elő a szabadságharc hőseinek tiszteletére.
Fotó: Kocsis B. János
Gratulálok Barna a munkádhoz! Nélküled Háromszék kevesebb lenne!