Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A hulladékkezelés nem személyes ügy, ezt jelzik a borsos bírságok is

A hulladékkezelés nem személyes ügy, ezt jelzik a borsos bírságok is Kovászna megye

Engedély nélküli fahulladék-szállításért, a szennyvízkezelés, valamint a szelektív hulladékgyűjtés elmulasztásáért, és a farönkök patakmederben való vontatása miatt bírságolt augusztus folyamán a Kovászna Megyei Környezetőrség.

Hirdetés
Hirdetés

Összesen 65 ellenőrző akciót bonyolított le augusztusban a megyei környezetőrség: ebből 8 esetben reklamációk jogosságát ellenőrizték, 6 esetben más hatóságokkal együtt végeztek terepszemlét, 1 esetben pedig az intézmény alkalmazottai jártak el egy általuk észlelt szabálysértés okán.

Az ellenőrök eljárást indítottak azért, mert egy Szitabodza környéki magánszemély a pöcegödörből a földjére folyatta ki a szennyvizet, még úgy is, hogy ennek az volt az oka, hogy a szolgáltató nem tartotta karban, azaz nem javította meg a csatorna szivattyúját és ezért kellett az illetőnek más alternatívát találnia. Ugyanakkor a szennyvízhálózat működtetőjét is megbüntették.

Noha már számtalan esetben bírságolt a hatóság azért is, mert a fakitermelők a tevékenységükből származó hulladékot a patakban vagy annak árterületén tartották, vagy a patakban vontatták a rönköket, ez a vétség újra és újra megjelenik a havi jelentésekben. Augusztusban egy dobollói vállalkozást vontak eljárás alá az említett ok miatt.

A csomagolóanyagok visszaváltását múlt hónapban külön tematikus akció keretében is ellenőrizte a környezetőrség, a visszaváltást nem vállaló üzleteket rövid határidőn belül a helyzet rendezésére utasították. „A törvény mindenkire egyaránt vonatkozik, a 2 és az 1000 négyzetméteres üzletre is, de a kis vállalkozások akár társulva is megoldhatják a palackok raktározását”, szögezte le az őrség vezetője, Lucian Cândea.

A környezetvédelemmel járó bürokratikus kötelezettségek megszegése sűrűn szerepel a jegyzőkönyvekben: főképpen az engedélyezett tevékenységektől való eltérést, a környezetvédelmi ügynökség jóváhagyásának hiányát, a hulladékok nyilvántartásának hiányát róják fel a cégeknek a leggyakrabban. Egy kézdiszéki kőfaragó vállalkozást a környezetvédelmi engedély hiánya miatt a maximális 30 ezer lejes bírsággal sújtottak az ellenőrök és a helyzet rendezéséig tevékenységének felfüggesztésére utasították.

A szabálysértéseket 7 esetben figyelmeztetéssel megúszták az ellenőrzött cégek és természetes személyek, 8 másik környezetvédelmi vétség miatt összesen 107 ezer lejes büntetést szabtak ki a hatóság képviselői.

Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás