A tél kellős közepén száznegyven lakásban elzárták a gázt
Egy lakó bejelentése nyomán elzárták a gázszolgáltatást az egyik kovásznai tömbházba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kiállítás előtörténetéről a szervező Liszt Intézetet képviselő Szebeni Zsuzsa beszélt. Mint mondta, négy éve dolgoznak az óriási, többdoboznyi Müller Ilona-hagyatékkal, amelyet a híres budapesti építész, Zoboki Gábor (ő tervezi majd a leendő sepsiszentgyörgyi ifjúsági központot, mely a Bodok-szálló helyén épül) bízott rájuk feldolgozás végett, és amelyből nemcsak plakátok, hanem fényképek, iratok, jegyzetek is előkerültek. Óriási munka volt ezek digitalizálása, ezt Szebeni-Szabó Róbert fotográfus végezte el, de közben megszületett ez a kiállítás is, amely a mai középkorúakban még gyermekkori emlékeket idézhet: így például a Hahó, Öcsi és a román Veronika című mesefilm kiállított plakátja vagy az Africana csoki terve. Ezúttal nincsenek kiállítva a Shakespeare-darabokhoz vagy a nagy művészfilmekhez készített reklámok, a kiállítás bevallottan a gyerekekre fokuszál, és ehhez illően a tárlatot méltató Péter Alpár képzőművészben is felidézte gyermekkora hangulatait, érzelmeit. Az alkalmazott iparművészet ugyanakkor korszellemet is formál – állította Péter Alpár – jelen esetben a kiállítás plakátjai – rajzok, fotómontázsok, kollázsok, akvarellek – a 60-as, 70-es, 80-as évek vizuális lenyomatát is nyújtják.
A jó plakát ismérvei Kopacz szerint: nagynak kell lennie, egy feltűnő központi formával, két-három egyszerű betűvel megírt rövid szóval kell megragadnia a néző figyelmét. Kell még hozzá egy kis tehetség is.
KöszönömTünde ! Remek tudósítás 🙂